Ana Sayfa Gündem JLL Türkiye, yeni ofisinde

JLL Türkiye, yeni ofisinde

Kurumsal gayrimenkul danışmanlığı alanında faaliyet gösteren JLL Türkiye, Maslak Link Plaza’daki yeni ofisine taşındı. JLL Türkiye Mayıs ayı itibariyle yeni ofisinde hizmet verecek.

Ticari gayrimenkul üzerine finansal ve profesyonel hizmetler veren, yatırım yönetimi alanında danışmanlık hizmetleri sunan JLL Türkiye, faaliyetlerini Maslak Link Plaza’daki yeni ofis binasında sürdürecek. Türkiye’de bugüne kadar sadece Gold seviyesinde alınabilmiş LEED CI (Commercial Interiors) Yeşil Bina Sertifikası’nı Platinum seviyesine taşıyarak bir ilke imza atmayı ve çevreye en duyarlı ofis olmayı hedefleyen yeni ofisin tasarımı ve inşaatı, JLL’nin iştiraki TETRIS tarafından gerçekleştirildi.

JLL Türkiye’nin yeni ofisi pek çok ‘ilk’e ve Türkiye’deki diğer kurumsal ofislerden farklılık gösteren bazı alanlara sahip olacak. Açık ofis düzeninin olacağı yeni ofisteki alanlar ihtiyaca ve etkileşime göre kullanılacak ve herkesin masası olmayacak. Çalışanların yaklaşık yüzde 70’i ofise geldiklerinde kendilerine ayrılan masaları değil; ihtiyaçlarına uygun alanlarda çalışma fırsatı bulacak. JLL Türkiye’nin yeni ofisinde, toplantı odaları ve masaları JLL’nin kendi mobil uygulaması üzerinden rezervasyon sistemiyle yönetilecek.

jll-ofis-1 jll-ofis-2Yeni ofis ile birlikte ticari gayrimenkul danışmanlığındaki hizmetlerine daha güçlü bir şekilde devam edeceklerini belirten JLL Türkiye COO/CFO’su Volkan Müller, “80 ülkede faaliyet gösteren global bir firmanın Türkiye ofisi olarak her geçen gün giderek büyüyoruz. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz ‘Dev Güçbirliği’nin ardından çalışanlarımızın sayısı merkez ofiste 200’ü toplamda ise 600’ü geçti. İnsan kaynağımız ile sınırların ötesine geçmek için daha geniş bir ofis alanına ihtiyaç duymaya başladık. Uzmanlığımız gereği, birleşme ve satın almalarda durumu fırsata çevirmenin ve gayrimenkulle değer yaratmanın mümkün olduğunu çok iyi biliyoruz. Fırsatı en iyi şekilde değerlendirdik ve daha kullanışlı, daha çevre dostu bir ofise ‘merhaba’ dedik. Taşınma ile birlikte ofis alanımız bin 450 metrekareden 2 bin 600 metrekareye çıktı. Çalışanların istekleri doğrultusunda tasarlanan yeni ofis binamızda, motivasyonun ve verimliliğin de artacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz