Ana Sayfa İNDEKS Çilek Mobilya Çilek Mobilya’dan Çin hamlesi

Çilek Mobilya’dan Çin hamlesi

Çilek Mobilya, yeni pazarlara açılmaya devam ediyor. Çin pazarına önem veren ve burada yeni yatırımlar yapmayı hedefleyen Çilek, önümüzdeki 3 yıl içinde hızlı bir büyüme kaydetmeyi planlıyor.

Türkiye’nin sevilen markası Çilek, tasarladığı odalarıyla çocukların hayal dünyalarına erişmeyi başarıyor. Tüm dünya çocuklarının ortak dilini tasarımlarıyla buluşturan Çilek, yeni pazarlara açılmaya devam ediyor.

Çin’de sadece çocuk mobilyası sektörüne odaklanmış bir partner ile 10 yıllık bir anlaşma imzalayan Çilek, Çin’in en büyük pazarı olmasını hedefliyor. Kendi sektöründe Çin’e ihracat yapan ilk ve tek marka olan Çilek, Çin’in yüksek nüfuslu olmasını bir avantaj olarak görerek, bu pazarı iyi bir şekilde değerlendirmeyi hedefliyor. Şu an dört satış noktasıyla Çin’de bulunan Çilek, önümüzdeki 3 yıl da büyümeyi öngörüyor. Çilek’in kısa vadede var olmayı hedeflediği şehirlerin başında; Pekin, Şangay, Hangzhou, Guangzhou geliyor.

“İlk hedefimiz Pekin’de satış noktası açmak”

Çin pazarı hakkında konuşan Çilek Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, “TÜİK verilerine göre; Türkiye’nin Çin’e yaptığı yatak odası mobilya ihracatının yüzde 80’ini Çilek gerçekleştiriyor. Çin artan gelir düzeyi ve dünyanın en büyük nüfusu ile muazzam bir potansiyele sahip. Çilek olarak Çin’de özellikle lüks mobilya AVM’lerinde yer almayı ve iyi bir marka konumlandırması gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla Çilek gibi yalnızca çocuk mobilyası sektörüne odaklanmış güçlü bir perakendeci firma ile 10 yıllık tüm Çin pazarını kapsayan bir sözleşme imzaladık. Kısa vadede Pekin, ardından Şangay, Hangzhou, Guangzhou ve diğer büyük şehirlerde satış noktaları açmayı hedefliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz