Ana Sayfa Gündem JLL Türkiye ve AVM Partners birleşti

JLL Türkiye ve AVM Partners birleşti

Kurumsal gayrimenkul danışmanlığı alanında hizmet veren JLL Türkiye ile alışveriş merkezi yönetiminde faaliyet AVM Partners birleşti.

Kurumsal gayrimenkul danışmanlığı alanında hizmet veren JLL (Jones Lang LaSalle) Türkiye ile alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alanında faaliyet gösteren AVM Partners, güçlerini birleştirme kararı aldı. İki firma, geleceğe yön vermek için JLL çatısı altında artık birlikte çalışacak. AVM Partners’ın 200’den fazla çalışanı, faaliyetlerine JLL bünyesinde devam edecek. Birleşmenin ardından, güç birliğinin yönettiği ve kiralamasını yaptığı AVM sayısı 27’ye, alan ise 1 milyon metrekareden fazlaya çıkacak.

AVM Partners’ın aktif olan projelerinin, JLL’nin global kiralama ve perakende deneyimi ile buluştuğu bu önemli birliktelik ile yönetim danışmanlığı, yeniden kiralama ve AVM yönetimi, Türkiye’de tek bir çatı altında toplanacak.

JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, AVM Partners’ın Türkiye’deki faaliyetlerini ve kat ettiği yolu uzun süredir saygı ve hayranlıkla takip ettiklerini belirterek, hedeflerinin “Türkiye’de yakaladıkları büyümeyi sürdürmek ve Avrupa’nın ötesine geçmek” olduğunu söyledi.

Bu hedef doğrultusunda, JLL’e katılımlardan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Alkaş, “Müşterilerimiz için birlikte yapabileceklerimiz konusunda çok heyecanlıyız. Bu çok önemli güç birleşmesiyle çok daha heyecanlı bir şekilde önemli işlere devam edeceğiz” diye konuştu.

Alkaş, Türkiye’nin, Türk perakendesinin hak ettiği açılmayı sağlayabilmek adına da çok daha avantajlı bir konuma geldiklerinin altını çizerek, şirketlerindeki genç çalışan oranının yüksekliğine işaret etti.

JLL EMEA Üst Yöneticisi (CEO) Robert Bonwell, müşterilerine mükemmel hizmet sunma ilkesine adanmış bu iki büyük şirketin birleşmesinin çok heyecan verici olduğunu belirterek, “AVM Partners’ın alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alanındaki pazar liderliği ile JLL’nin küresel perakende ve yatırımcı ağı, iki kurum arasında müthiş bir uyum oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

jllturkiye

“Sektör lideri olmak istiyoruz”

AVM Partners’ın Yönetici Ortağı ve JLL Türkiye’nin yeni Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Yurdum, bugünün hem kendileri hem perakende için önemli bir gün olduğunu kaydederek, “Bizim bakış açımız sektörde yeni bir adım atmak” dedi.

Türk perakende sektörünün dünyanın en önemli ekonomilerinden olduğunu belirten Yurdum, Türkiye’nin artık çevre ülkelerden de talep gördüğünü, ülkenin sadece mağaza değil AVM sektöründe de büyük oyuncu haline geldiğini vurguladı.

“Çevre ve komşu ülkelerden gelen AVM talebi şu anda öncelikli unsurlardan bir tanesi” diyen Yurdum, 3 ortak olarak bakış açılarının “Rekabetlerini ortak bir güç haline getirerek bölgede sektör lideri olmak” olduğunu aktardı.

“Çok önemli bir grupla aynı çatı altında birleştik”

Yurdum, çok mutlu ve heyecanlı olduklarını dile getirerek, bütün ekiplerini bir araya getirdiklerini, 1+1’in bu birleşmede 2 değil 3 olacağını söyledi.

Tatlı rekabeti güzel bir sinerjiye dönüştürebileceklerini aktaran Yurdum, “Çok önemli bir grupla bir çatı altında birleştiğimizin farkındayız. Çok önemli bir sinerji oluşturacak bu birleşme” diye konuştu.

AVM Partners’ın yönetici ortakları ve JLL Türkiye’nin yeni yönetim kurulu üyeleri Tarkan Ander ve Dora Şahintürk de bugüne kadar sağladıkları güçlü ve sürdürülebilir başarıyı, stratejik olarak bir adım ileriye götürerek, güçlerine güç katacak uluslararası bir iş ortağı ile ilerlemeye karar verdiklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz