Ana Sayfa AVM İstanbullu AVM’leri dünyanın en renkli kuklaları gezecek

İstanbullu AVM’leri dünyanın en renkli kuklaları gezecek

Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, ekim ayında İstanbul’un AVM’lerini festival alanına çevirecek.

Dünyanın en renkli ve başarılı kukla oyunlarını her yıl İstanbul’da bir araya getiren, İstanbul’un en köklü ve renkli festivallerinden Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında 19. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Beze Group Festival Proje Koordinatörü Gizem Şenyurt’un yaptığı açıklamaya göre özellikle AVM’ler ve organize perakende markalarının özel ilgi gösterdiği festival, geliştirilen özel projelerle İstanbul’un tüm kesiminden, her yaştan seyircilerle buluşacak.
Bu yılki Festivale Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İtalya, Macaristan, Singapur, Yunanistan ve Türkiye’den yaklaşık 20 ekip katılacak. Tüm yaş gruplarına hitap eden gösterilerin sahneleneceği Festival’de el kuklası, animasyon, gölge kuklası, gezici oyunlar, ipli kukla, maskeler, bunraku gibi pek çok farklı kukla tekniği seyircilere görsel şölen yaşatacak, seyircileri bambaşka dünyalara götürecek.

Festival, bu yıl İstanbul’un her yerinde AVM’lerde, konsolosluklarda, belediyelerde, kültür merkezlerinde, tiyatro sahnelerinde, okullarda tüm kesimden izleyicilerle buluşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz