Ana Sayfa Gündem İstanbul’a yeni alışveriş sokağı

İstanbul’a yeni alışveriş sokağı

Polat Holding tarafından 800 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen Piyalepaşa projesi aynı zamanda İstanbul’a yeni alışveriş sokağı kazandıracak. Piyalepaşa Alışveriş Sokağı, toplam 31 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip.

Piyalepaşa İstanbul, İstanbul’un en eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa’da, Polat markası tecrübesiyle hayata geçiriliyor. Beyoğlu’nun merkezinde 800 milyon dolarlık yatırımla, 82 dönüm arazi üzerinde inşa edilen Piyalepaşa İstanbul’un en önemli özelliklerinden biri; konut, rezidans, ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’ndan oluşan bir karma kullanım projesi olarak tasarlanması. Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul; kademeli cepheleri, geniş saçakları, cumbaları, havuzları ve iç avlu sistemiyle şehre ve semte yakışan nostaljik bir konseptle tasarlanıyor. Yaşam, alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunan Piyalepaşa İstanbul’da; 760 daire ve 190 rezidans yer alıyor. Projenin en önemli avantajları arasında yer alan 4 katlı, 3 bin 900 araçlık otoparkı ise yaşam alanlarının en büyük sorununa çözüm üretiyor.

31 bin metrekare kiralanabilir alan
Proje içerisinde yer alan 550 metre uzunluğunda ve 17 metre genişliğindeki Piyalepaşa Alışveriş Sokağı’nda (AVS) ulusal ve uluslararası 120 mağazanın yanı sıra, herkesin özlemini duyduğu semt hayatının yeniden canlandırılması hedefleniyor. Böylece geçmişten günümüze bir gelenek olan sokaktaki alışveriş ve semt kültürü Piyalepaşa İstanbul’da hayat bulacak.

Piyalepaşa  Alışveriş Sokağı ile toplam 31 bin metrekarelik kiralanabilir alana, 2.5 katta yayılmış olan mağazaları; yüksek tavanlı, geniş ve büyük vitrinleri ile hem ferah hem de kullanışlı, bir ortam sunulmaya hazırlanılıyor. AVS, Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin izlerini taşıyan modern mimarisiyle geniş bir tüketiciye hitap etmenin yanı sıra projenin konut bölümünde yer alan 950 konut sakini ile 50 bin metrekarelik ofis alanında çalışacak yaklaşık 3 bin kişiye de hizmet etmek üzere planlanıyor.

Tüm proje sakinlerinin yanı sıra İstanbulluların da yaşamına farklı bir lezzet katacak 2 katlı alışveriş sokağında; 9 salonlu sinema kompleksi, zengin fast food üniteleri ile farklı damaklara hitap eden kafe ve restoranlar bulunuyor.

Geniş yeşil alan

piyalepasa-alisveris-sokagiPiyalepaşa İstanbul’un 3 bin 500 metrekareden oluşan kapalı sosyal tesis alanında; fitness salonundan kapalı basketbol sahasına, kapalı havuzdan çocuk havuzuna, saunadan buhar odasına ve SPA hizmetlerine kadar birçok sosyal donatı alanı yer alıyor. Çocuklar için de ekstra oyun alanları bulunan proje, yüzde 48 yeşil alanı sayesinde de sahiplerine ve kullanıcılarına doğayla buluşma imkânı sunacak.

Piyalepaşa İstanbul çevreci yaklaşımı ile de fark yaratacak. Piyalepaşa İstanbul projesinin tamamına yönelik kentsel alanlar için geliştirilmiş Leed Neighborhood Development (Mahalle Gelişimi) sertifikasına başvuruldu. Sertifikayı almaya hak kazanılması durumunda, proje Leed Neighborhood Development ile dünyada ve Türkiye’de bu sertifikaya sahip ilk projelerden biri olacak.

Ulaşım açısından da merkezi konumda yer alan ‘Piyalepaşa İstanbul’, D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kâğıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumuyla ön plana çıkıyor. Ayrıca, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin merkezi noktalarına sadece birkaç dakika içinde ulaşma imkanı bulunuyor.  Projenin 2018 yılında hayata geçirilmesi hedefleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz