Ana Sayfa Kitap-Müzik İletişim Çalışmaları okuyucuyla buluştu

İletişim Çalışmaları okuyucuyla buluştu

Prof. Dr. Filiz Aydoğan’ın editörlüğünde, farklı üniversitelerdeki iletişim akademisyenlerini bir araya getiren İletişim Çalışmaları okuyucuyla buluştu.

Prof. Dr. Filiz Aydoğan’ın editörlüğünde hazırlanan “İletişim Çalışmaları” kitabı, okuyucularla buluştu. Günümüzün iletişim sorunlarını toplumsal ve eleştirel perspektiften inceleyen İletişim Çalışmaları kitabı, sinema, televizyon, yeni medya, tüketim, haktivizm, siberhedonizm, dijital sanat, reality televizyonlar, politik sinema, net altkültürleri gibi pek çok konuyu irdeleyen yazılardan oluşuyor.

Günümüzde iletişim çalışmaları, önceki yıllardan çok daha spesifik çalışma alanlarına ayrılmış du-rumda. 1990’larda radyo, televizyon ve sinema gibi geleneksel medya ve bu medyanın toplumsal etkileri üzerine okumalar yapan, makaleler yazan iletişim akademisyenleri bugün daha çok yeni ile-tişim teknolojilerinin, sosyal medyanın birey ve toplum üzerindeki etkilerine, yarattığı dönüşüme yönelik araştırmalar yapmakta. Dijitalliğin, internetin günlük yaşamımıza girmesiyle birlikte, yapılan araştırmalar bireyin günlük zamanının yarısını medya tüketimine harcadığını ortaya koyuyor. Başka deyişle, bugün sunduğu teknolojik olanaklarla medya, bireyin hem serbest zamanını hem de çalışma zamanını esir almış durumda.

filiz-aydogan1İletişim Çalışmaları kitabı, sinema, televizyon, yeni medya, tüketim, haktivizm, siberhedonizm, dijital sanat, reality televizyonlar, politik sinema, net altkültürleri gibi pek çok konuyu irdeleyen yazılardan oluşuyor.

Farklı üniversitelerdeki iletişim akademisyenlerini bir araya getiren kitap, “Yeni Medya Üzerine Çalışmalar”, “Reklam ve Tüketim Üzerine Çalışmalar”, “Sanat ve Sinema Üzerine Çalışmalar” olmak üzere üç bölüme ayrılıyor. Derin Yayınevinden çıkan bu kitabının dışında, Prof.Dr. Filiz Aydoğan’ın ayrıca Medya ve Serbest Zaman, Medya ve Popüler Kültür Üzerine Yazılar, Medya ve Tüketim Kültürü Üzerine Eleştirel Analiz, Küresel Medya ve Medyadan Yansıyanlar başlıklı kitapları bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz