Ana Sayfa Gündem Hayal Olcay, TED zirvesinde çalışan kadını anlattı

Hayal Olcay, TED zirvesinde çalışan kadını anlattı

Tepe Emlak İnşaat ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Hayal Olcay, TED tarafından 3’üncüsü düzenlenen Kolejli İş Dünyası Zirvesi’nde “Zirvedeki Kadınlar” oturumunda çalışan kadın olmanın zorluklarına ve avantajlarına değindi.

TED’in düzenlemiş olduğu 3. Kolejli İş Dünyası Zirvesi’nde “Zirvedeki Kadınlar” oturumuna katılan Tepe Emlak Yatırım İnşaat ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Hayal Olcay, kadın gözüyle iş dünyasını anlattı.

Hayal Olcay, Bilkent Holding’in önemli kuruluşlarından olan Tepe Emlak bünyesinde kiralama, konsept danışmanlığı, işletme yönetimi, mülk yönetimi iş ve arazi geliştirme gibi farklı kulvarlarda birçok önemli projeye imza attı. Olcay, ilişki yönetiminde, yaratıcılıkta, titiz ve detaylı çalışmada kadın olmanın artılarından ve başarısına katkılarından söz etti.

Günümüzde üst düzeyde görev alan birçok başarılı kadın yönetici olduğunu vurgulayan Olcay, kadın olmanın iş dünyasında zorlukları olduğu kadar avantajlarının da olduğunu dile getirdi. Kadın olarak hem eş, hem anne, hem de iş hayatındaki rollerini koordine edebilme yeteneğinin başarı getirdiğini anlatan Olcay, detaylı ve çok yönlü düşünebilme yetisinin kadınların iş dünyasındaki avantajı olduğunu vurguladı.

Olcay, günümüz iş dünyasında sahip olunan çevrenin ve sosyalleşmenin büyük önem taşıdığını, kolejli olmanın da iş dünyasına ilk adım attığı dönemde tercih edilen olmak anlamında büyük avantaj sağladığını söyledi. TED Koleji mezunu, başarılı bir iş kadını olan Hayal Olcay, Bilkent Holding’i Tepe Emlak Genel Müdürü olarak böylesine önemli bir zirvede temsil etmekten gurur duyduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz