Ana Sayfa İNDEKS Guess Guess, Türkiye’de ilk mağazasını açmaya hazırlanıyor

Guess, Türkiye’de ilk mağazasını açmaya hazırlanıyor

Türkiye’de mağazalarının gelişimi konusunda kontrol sahibi olmaya yönelik stratejisini uygulamaya başlayan Guess, ilk mağazasını Akasya AVM’de açacağını duyurdu.

Dünyaca ünlü giyim ve takı markası Guess, global mağaza konseptini uygulayacağı Türkiye’deki ilk mağazasını Akasya AVM’de açmaya hazırlanıyor. Guess’in Türkiye’deki kendi kontrolündeki ilk mağazası, 2016 Temmuz ayında kapılarını açması planlanıyor.

İstanbul’da Akasya Alışveriş Merkezi’nde yer alacak olan mağaza, yeni global Guess mağaza konsepti ile donatılacak ve markanın büyüme stratejisi kapsamında açılması planlanan birçok mağazanın ilki olacak.

Guess, Türkiye’de marka gelişimi konusunda doğrudan kontrol sahibi olmaya yönelik stratejisini uygulamaya başlayarak, şubat ayında İstanbul’da yeni bir şirket kurdu. Guess’in CEO’su Victor Herrero, “Bu yeni girişim bizim için birçok fırsat barındırıyor. 14 milyonunun İstanbul’da yaşadığı, 74 milyonun üzerindeki nüfusu ile Türkiye bizim için kesinlikle stratejik bir pazar olacak” dedi.

Guess, Türkiye’de Demsa Group bünyesinde faaliyet gösteriyordu. Markanın, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa, Konya, Mersin ve Samsun’da olmak üzere 9 ilde 20 mağazasıyla hizmet veriyordu. Dünyaca ünlü markanın Demsa Group bünyesinde, Cepa AVM, Antalya Migros, Terra City AVM, Bursa Anatolium AVM, Akbatı, Astoria, Demirören AVM, Palladium AVM ve Tepe Nautilus AVM’de mağazaları bulunuyordu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz