Ana Sayfa AVM Forum Kayseri’de çocuklar için neşeli günler

Forum Kayseri’de çocuklar için neşeli günler

Kayseri şehrinin yerel mimarisine özgü yapısıyla, modern ve geleneksel formları bir araya getiren Forum Kayseri, 7-8 ve 14-15 Mayıs’ta gerçekleşecek mutfak etkinlikleriyle çocuk ziyaretçilerine yeni mutluluklar vaat ediyor.

Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Uluslararası Kukla Festivali ile 7’den 70’e herkesi kukla sanatıyla buluşturan Forum Kayseri, Mayıs ayını bambaşka bir etkinlikle karşılıyor. 7-8 ve 14-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan “Çocuklar Mutfakta” etkinliği ile minikleri mutfak sanatlarına davet eden Forum Kayseri, eğlenceli olduğu kadar eğitici günlere ev sahipliği yapacak.

Evlerimizdeki konforu aratmayacak sıcacık bir ortamda, deneyimli eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikler, 14.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz katılıma açık olacak. Küçük aşçılar, iki hafta sonu boyunca harika lezzetler yaratmanın yanı sıra neşeli tasarımlarla mutfak kaplarını renklendirecekler. Aşçılık ve Seramik atölyelerinin ard arda uygulanacağı aktivitede, katılımcılar, alana kurulacak mutfak dekorunda gerçek malzemelerle pratik tarifler uygulayacaklar ve antik çağlardan bugüne mutfakların vazgeçilmez bir parçası olan toprak kapları dekore edecekler.

Ülkemizin en çok okunan yemek kültürü dergisi Sofra’nın tarifleriyle desteklediği “Çocuklar Mutfakta” etkinliği kapsamında 7 Mayıs Cumartesi günü Türk Mutfağı, 8 Mayıs Pazar günü İtalyan Mutfağı, 14 Mayıs Cumartesi günü Alman Mutfağı ve 15 Mayıs Pazar günü İngiliz Mutfağından çok özel tatlılar yapılacak. Yemekte görgü kuralları, hijyen, sağlıklı beslenme, masa düzeni gibi konularda da bilgilendirilecek olan katılımcılar, dünya kültürleriyle buluşmanın ve mutfağın tarihiyle aydınlanmanın keyfini doyasıya yaşayacaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz