Ana Sayfa AVM Forum AVM’ler, bir saatliğine ışıklarını azaltıyor

Forum AVM’ler, bir saatliğine ışıklarını azaltıyor

Multi Turkey bünyesindeki Forum Alışveriş Merkezleri, ‘Dünya Saati’ etkinliği kapsamında 19 Mart Cumartesi günü 20.30 – 21.30 saatleri arasında ışıklarını azaltıyor. Dünya Saati, iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak için düzenlenen dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Multi Turkey bünyesindeki Forum Alışveriş Merkezleri, ilk kez 2007 yılında gerçekleşen ve iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan ‘Dünya Saati – Earth Hour’ etkinliğine bu yıl da destek vermeyi sürdürüyor.

Bünyesinde bulunan 12 AVM ile Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından düzenlenen etkinliğe katılacak Forum Alışveriş Merkezleri, 19 Mart Cumartesi akşamı 20.30-21.30 saatleri arasında tüm ışıklarını bir saat süreyle azaltacak.

Kampanyaya, Forum Alışveriş Merkezleri’nin bünyesinde bulunan Marmara Forum, Forum İstanbul, Forum Ankara Outlet, Forum Bornova, Forum Mersin, Forum Çamlık, Forum Trabzon, Forum Aydın, Forum Kayseri, Forum Gaziantep, Forum Erzurum, Forum Magnesia destek verecek ve bu uygulamanın sürdürülebilir gelecek için önemli bir fark yaratabileceğine dikkat çekecek.
Bu yıl onuncusu düzenlenecek etkinlik kapsamında, kentleri ve ülkeleri temsil eden anıtsal yapılar başta olmak üzere binlerce binada ışıklar bir saatliğine kapatılacak. Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Dünya Saati’ne 2015 yılında, Türkiye de dâhil olmak üzere, 172 ülke, 7 binden fazla kent ve 2 milyardan fazla insan katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz