Ana Sayfa AVM JLL bünyesindeki 10 AVM’de bir saat ışıklar kapanacak

JLL bünyesindeki 10 AVM’de bir saat ışıklar kapanacak

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek amacıyla düzenlediği Dünya Saati uygulaması kapsamında JLL Türkiye’nin danışmanlığını yaptığı 10 AVM’de bir saat boyunca ışıklar kapatılacak.

Ticari gayrimenkul alanında finansal ve profesyonel hizmetler sunan JLL Türkiye, iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek amacıyla düzenlenen, dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri olan Dünya Saati’ne bu yıl da destek veriyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) düzenlediği uygulamaya destek olmak üzere, JLL Türkiye’nin danışmanlığını yaptığı AVM projelerinin onunda ışıklar kapatılacak.

“Bu yıl Dünya Saati’nde iklim mücadelesine bir ışık tut!” sloganı ile gerçekleşecek etkinlik kapsamında 19 Mart Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında ışıkların kararacağı AVM’ler şöyle sıralanıyor:

Ataköy Galleria, Atlantis AVM, Esas 14 Burda, Esas 67 Burda, Gebze Center, Malatyapark, Markantalya, Meysu Outlet, Sankopark ve Serdivan.

2016 Dünya Saati etkinliği için anıtsal yapılar da ışıklarını kapatacak. İstanbul’un simgelerinden Boğaziçi Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı ve Sultanahmet Camii gibi yapılar iklimle mücadele etkinliği için bir saat boyunca kararacak.

Dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri olan Dünya Saati’ne, 2015 yılında Türkiye’nin de aralarında yer aldığı 172 ülkede 2 milyardan fazla insan katılmıştı. Bu yıl da genişleyen bir katılımla gerçekleştirilecek etkinlik İstanbul’da iklim hareketine dikkatleri çekecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz