Ana Sayfa İNDEKS Flo Flo.com.tr, dakikada 1 çift ayakkabı satıyor

Flo.com.tr, dakikada 1 çift ayakkabı satıyor

FLO’nun online alışveriş sitesi Flo.com.tr, 2015 yılını Türkiye’nin en büyük ayakkabı e-ticaret sitesi olarak tamamladı. 2015 yılında 500 bin çiftten fazla ayakkabı satışı gerçekleştiren Flo.com.tr, 1 yıl içinde 2,5 kat büyüdü. Ziyaret sayısı ise 40 milyonu aştı. 2016 yılı sonunda ziyaret sayısının 75 milyonu bulması hedefleniyor.

“Türkiye’nin ayakkabıcısı” FLO’nun online alışveriş sitesi Flo.com.tr, kategorisinde 2015 yılının lideri oldu. Ayakkabı kategorisinde Türkiye’nin en geniş ayakkabı koleksiyonuna sahip Flo.com.tr üzerinden 2015 yılında her 1 dakikada 1 ayakkabı satıldı. Böylece 30 defa Ay’a gidilip, dünyanın çevresi 290 defa dolaşılabilecek kadar ayakkabı satışı gerçekleştirilmiş oldu. Bir yılda toplam 500 bin çiftin üzerinde ayakkabı satışına imza atan Flo.com.tr, bir önceki yıla göre 2,5 kat büyüdü. Flo.com.tr 2016 yılının ilk 6 ayında da yine 2,5 kat oranında büyüme gerçekleştirdi

Flo.com.tr, üye sayısında da 2015 yılında büyük bir artış yaşadı. Her 1 dakikada 1 yeni bir üye kazanan Flo.com.tr’nin toplam kullanıcı sayısı 500 bini geçerken, ziyaret sayısı 40 milyonun üzerine çıktı. Bu ziyaretlerin yüzde 60’ı mobil cihazlar üzerinden gerçekleşirken, mobil cihazlardan gerçekleşen ziyaretlerin yüzde 40’ı satışa dönüştü.

Kadınlar en çok 37 numara alıyor

FLO.com.tr sitesinde kadınlar en çok 37 numara ayakkabı alırken; erkekler ayakkabılarında ise en çok 42 numara satıldı. En çok ilgiyi günlük Casual ayakkabılar görürken, klasik tarz ayakkabılar hemen arkasında yer aldı. Spor ayakkabılar da satışları yükselen kategoriler arasında yer aldı. Kadın ve erkek ayakkabılarının toplam satış içindeki oranı yüzde 84 oldu. Çocuk ayakkabılarının toplam satış içindeki oranı ise yüzde 16 olarak gerçekleşti.

Flo.com.tr en çok siparişi Perşembe ve Pazar günleri alırken; tüm günlere baktığımızda en çok sipariş yoğunluğu 11.00-15.00 arasında ve 20.00-24.00 saat aralığında yaşandı. Toplam satış oranı en çok Anneler Günü, Babalar Günü ve bayram günleri öncesinde artış gösterdi.

15 bin çeşit ürünü müşterileri ile buluşturan Flo.com.tr üzerinden en çok Kinetix, Polaris, Dockers, Lumberjack ve Nike markalı ayakkabılar satılırken; en çok alışveriş yapan şehirler İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa oldu.

FLO.com.tr üzerinden yapılan satışlarda 365 gün iade, FLO mağazalarında iade veya değişim, kapıda nakit ödeme ve 50 TL üzeri satışlarda bedava kargo imkanları da sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz