Ana Sayfa Gündem Fiyat etiketleri akıllanıyor

Fiyat etiketleri akıllanıyor

Emek yoğun, insan odaklı, hataya açık ve kontrolü son derece zor bir uygulama olan etiketleme sorunu, Sensormatic’in geliştirdiği uygulama ile çözülüyor.

Raf fiyatı ile kasa fiyatı arasında karşılaşılan sorunu, Sensormatic çözüyor. Rafta etiketleme yapan tüm perakendeciler, artık elektronik fiyat etiketleme sistemi ile fiyat etiketlerini saniyeler içinde güncelleyebilecek, elle yazılan ya da basılan kağıt etiketleri tarihe karışacak.

Sensormatic Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, marka ve ürün çeşitliliğinin her geçen gün arttığı perakende sektöründe, hız ve verimlilik artışı sağlayan sistemlerin yaygınlaşmasının bir zorunluluk haline geldiğine vurgu yapıyor. Anlık değişen piyasa ve rekabet koşullarına uygun, hızlı aksiyon alabilen işletmelerin satışlarını yükseltebildiğine dikkat çeken Yelkencioğlu, “Müşteri hassasiyetinin yüksek olduğu konular arasında ilk sıralarda yer alan “fiyat” hızlı ve güvenilir biçimde yönetildiğinde işletmelere büyük kârlılık sağlıyacak” dedi.

pelin-yelkencioglu
Sensormatic Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu

Anlık müdahalelerle yönetilmesi gereken fiyat etiketlerinin artık elektronik olarak tek merkezden yönetilebildiğini belirten Yelkencioğlu, merkezin şehir dışında ya da mağaza içinde olmasının yani uzaklığın hiçbir önemi olmadığını özellikle belirtiyor. Elektronik fiyat etiketleri sayesinde fiziksel mağazadaki fiyat değişikliği eş zamanlı olarak sanal (online) mağazalarda da hızlı bir şekilde güncellenebiliyor.
90 bin fiyat etiketini 1 saat içinde
değiştirmek ve kontrol etmek mümkün
Hızlı ve doğru bir işleyişi mümkün kılan yeni teknolojiler sayesinde 90 bin fiyat etiketinin değişimi ve kontrolü 1 saat içinde tamamlanabiliyor. Elektronik fiyat etiketlerinde yapılan tüm değişiklikleri de merkezden kontrol ve takip etmek mümkün oluyor.

Güncellemelerin ardından etiketler, sistemin çift yönlü iletişim özelliği sayesinde merkeze onay gönderiyor. Bu teknoloji sayesinde, binlerce etikette yapılan fiyat değişikliklerinin doğruluğu, tek tek kontrol edilmeye gerek kalmadan, bilgisayar başında rapor olarak görülebiliyor. Sensormatic’in sunduğu Pricer elektronik fiyat etiketlerinin merkezi raporlama özelliği, kurumlara operasyonel anlamda büyük tasarruf sağlıyor. Diğer yandan ürünlerin mağaza içinde planlanan yerlerinde olup olmadığı da, planogram uyumluluğu kontrol edilerek sağlanabiliyor. SmartFlash ile etiketin üzerindeki flash ile raf önlerinde aranan ürünlerin daha kolay bulunması, promosyondaki ürünlerin öne çıkarılmasını sağlıyor.

Yeni yasaya uygun
31 Aralık 2015’te, başlayacak olan yeni yasal düzenleme ile tüm gıda ürünlerinde ürünün üretim yeri, son kullanma tarihi, içeriği gibi bilgiler ambalaj üzerinde yer alacak. Eğer ambalaja işlenemiyor ise ürün fiyat etiketinde yer verilmesi gerekiyor. Elektronik fiyat etiketlerine tüm bu veriler işlenebiliyor ve dijital ekranda görüntülenebiliyor.

Kampanya yönetiminde hız ve esneklik sağlıyor
Süreli veya gruba özel merkezi kampanya yönetimi yapılabiliyor. Örneğin müşteri trafiğinin düşük olduğu saat aralıklarında istenilen ürünlerde kampanya düzenlenebiliyor. Etiket üzerine konan QR kod üzerinden, müşterilerinizi ürünün web sayfasına yönlendirebilir, ürün hakkında detaylı bilgi verebilir, yorum alabilir, sosyal medya üzerinden beğenebilmesini sağlanabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz