Ana Sayfa AVM En lezzetli yarışma Park Afyon AVM’den geçti

En lezzetli yarışma Park Afyon AVM’den geçti

Türkiye’nin en lezzetli yarışması Afyon’un organizasyonlarıyla ünlü AVM’si Park Afyon’da yapıldı.

Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleşen ‘Yok Böyle Lezzetli Yarışma’da ünlü yemek yazarları Ayşe Tüter ve Elif Korkmazel, hanımları yemekleriyle yarıştırdı. Ayşe Tüter, Yıldıray Birlik, Park Afyon Müdürü Kemal Baştürk, Ali Köse ve Fuat Bereket’ten oluşan jüri, tüm yemekleri tek tek tattı.

Yüzlerce hanımın birbirinden lezzetli yemekleriyle katıldığı yarışmada, birinci gelin kurabiyesiyle Arife Narçın oldu. Afyon da geçmişten günümüze  nişana gelenlere ikram edilen yöresel gelin kurabiyesini tekrar gün yüzüne çıkaran Arife Narçın, 19 parça yemek takımı kazandı. Haşhaşlı pide ile ikinci olan Hatice Özgan, 4 parça düdüklü tencere seti kazandı. Ağzıaçık isimli yöresel yemeği ile üçüncü olan Yasemin Efe’ye 30 parça çatal bıçak seti hediye edildi. Muhallebili Revani ile jüri özel ödülünü alan Gülnur Taştan’a ise çay seti takdim edildi. Dereceye girenlere ayrıca çeşitli mağazalardan hediye çekleri verildi.

Yemekleriyle yarışmaya katılan tüm katılımcılara ise Park Afyon logolu kahve kupası hediye edildi. Yarışma bitip hediyeler dağıtıldıktan sonra ise tüm katılımcılar sahneye çıkarak oynadı. Saatlerce eğlenen kadınlar ve çocuklar sunucu ve jüri üyeleriyle karşılıklı göbek attı. 3G ile katılımcılardan birinin evine bağlanılarak, altın günü canlı canlı tüm AVM’de yayınlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz