Ana Sayfa Gündem Emektar vapur mağaza oldu

Emektar vapur mağaza oldu

Yaklaşık 40 yıldır İstanbullulara hizmet veren emektar vapur Şehit Adem, yüzen mağaza olacak. “Vapur Turnesi” adını alan Şehit Adem, liman şehirlerini dolaşarak alışveriş turneleri ile tüketicileri ağırlayacak.

İstanbul’un emektar vapuru, bu kez yolculuk için değil alışveriş için seferlere başlayacak. Yaklaşık 40 yıldır İstanbullulara hizmet veren Şehit Adem isimli vapur, “Vapur Turnesi”ne dönüştürülüyor. Dünyanın ilk ve tek yüzen mağazası olma özelliğini taşıyacak olan Şehit Adem Yavuz vapuru artık ‘Vapur Turnesi’ olarak faaliyetlerini sürdürecek. Türkiye’nin bütün liman şehirlerini dolaşacak olan yüzen mağaza Vapur Turnesi, marka kıyafetleri uygun fiyatla tüketiciye ulaştırmak için alışveriş turneleri düzenleyecek.

Yaklaşık 2 hafta önce Beşiktaş İDO iskelesine yanaşan ve son hazırlıkları tamamlanan Vapur Turnesi’nin ilk durağı Beşiktaş İDO iskelesi olacak. Daha sonra İzmit, Bursa, Çanakkale, Yalova, Bandırma ve İzmir’de tüketicilere ulaşacak.

Vapur Turnesi fikrini ortaya koyan ve projeyi hayata geçiren Vapur Turnesi CEO’su Hüseyin Tanrıverdi, yeni ve özgün bir konsept geliştirdiklerini belirtti. Vapur Turnesi’nin çıkış amacını anlatan Tanrıverdi, “Bundan 2 yıl önce böyle bir fikri ortaya koyduğumuzda ciddi endişelerimiz vardı. Beklediğimiz gibi zorlu ve meşakkatli bir süreç sonunda projeyi insanların beğenisine sunacağız. Amacımız klasik alışveriş yöntemlerinden kurtularak yeni ve özgün bir konsept ortaya koymak, insanların keyif aldığı bir mekan kazandırmak. İnsanların hayatlarına renk ve heyecan kattığımız ölçüde kendimizi başarılı hissedebiliriz” diye konuştu.
Fotoğraf: Zafer Deniz Akçabal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz