Ana Sayfa Gündem Dünyaya ilham veren ‘Çöp Adam’ İstanbul’a geliyor

Dünyaya ilham veren ‘Çöp Adam’ İstanbul’a geliyor

Mobil sektörün çöp toplayıcıları “Closing the Loop”un kurucusu Joost De Kluijver, kurumsal yaşamdan, mobil endüstride ilham veren çöp adama dönüşüm hikâyesini anlatmak üzere İstanbul’a geliyor.

Kırık kullanılmayan cep telefonlarını, Afrika ve Asya’dan satın alan ve cihazların geri dönüşümünü sağlayan, bu tür kimyasal atıkları çöp dağına dönüşmeden, yerel iş gücü haline getiren, ‘Atık yanlış yerde bulunan bir kaynaktır’ diyen, dünyanın kirlenmesini önleyen girişimci Joost De Kluijver amacının peşinden nasıl koştuğunu anlatmak üzere İstanbul’a geliyor.

Dünyanın en önemli 50 konferansı arasında gösterilen “Uluslararası Sürdürülebilir Markalar Konferansı” 20-21 Nisan tarihlerinde, Tokyo’nun hemen ardından İstanbul’da gerçekleşiyor.

Markaların, yeni yol haritalarının belirlendiği, değişimi yönetenlerin bir araya geldiği, markaların birbirinden ilham aldığı Sürdürülebilir Markalar Konferansı (Sustainable Brands), 20-21 Nisan tarihlerinde “Amacını Etkinleştirme” (Activating Purpose) temasıyla, Swissotel The Bosphorous’ta yapılacak. Amacının peşinden koşan, dünyanın önemli projelerini hayata geçirmiş, markalara değişimin parametreleri konusunda ilham vermiş, 15’i yabancı olmak üzere 35 konuşmacı konferansa katılacak.

Amacının peşinden koşanlar İstanbul’da buluşuyor

Konferans için İstanbul’a gelecek konuşmacılar arasında, mobil endüstride, ilham veren “Çöp Adama Dönüşümün” yaratıcısı ve “Çöpü altına Çeviren Sihirli Dokunuşun Sahibi” Closing The Loop Kurucusu Joost de Kluijver, gelecek nesil markaların ve liderlerin değişiminde yön göstericisi ve geleceğe uzanan değişim köprüsünün mimarı olan Jenny Andersson, dünyanın en önemli iletişim şirketlerinden Radley Yeldar kurucularından ve “Fit for Purpose Index” yaratıcısı Ben Richards, Given London Kurucusu ve Genel Müdürü Becky Willan, Nike ve NASA’nın birlikte kurduğu sürdürülebilir malzeme ve inovasyon platformu “Launch”ın Nordik Lideri Sofus Midtgaard, kavramsal psikoloji ve davranış ekonomisinin sayılı öncülerinden “Innervetion” kavramının yaratıcısı ve Ogilvy Change‘in Direktörü Sam Tatam, tüm sektörlerden 5 binin üzerinde marka takımı ile davranış değişikliği stratejisi çalışmaları yapan Sille Krukow, değişimin liderleri Mac Macartney ve Ahmet Bozer ve dijital dünyaya ve start up’lara yön veren Torsten Kolind gibi isimler yer alıyor. Türkiye’den ise oyuncu Şevket Çoruh, gazeteci- yazar Aslı Şafak, yazar Azra Kohen, oyuncu – girişimci Mert Fırat konuşmacı olarak katılıyor. Bu yıl da her yıl olduğu gibi Sustainable Brands Istanbul 2017’nin moderatörlüğünü Mr. Goodvertising Thomas Kolster yapıyor.

Dünya ekonomisini, sürdürülebilir ekonomiye dönüştürmek amacıyla geleceği şekillendiren şirketlerin oluşmasına katkı sağlayan Sürdürülebilir Markalar Küresel Platformu (Sustainable Brands) markalar ve tüm paydaşlarını Boston, San Diego, Kopenhag, Rio de Janeiro, Buenos Aires, Barselona, Cape Town, Bangkok, Kuala Lumpur, Sydney, Tokyo ile birlikte İstanbul’da da bir araya getiriyor.

Türkiye’den ve dünyadan birçok kişi ve kurumun katılacağı konferansın Sustainable Brands İstanbul Başkanı Semra Sevinç, “21. yüzyıl değişen pazar dinamiklerinde, belirsizliklerin dünyasında amaçlarını harekete geçiren lider markalar karlılıklarını arttırarak ve büyüyerek başarıyla yollarına devam ediyor. Dünya çapında markaların geleceğini şekillendiren bir milyondan fazla profesyonelin buluştuğu bir platform olan Sustainable Brands, İstanbul buluşması bu yıl 5. kez, profesyonelleri ‘amacı için harekete geçmeye çağırıyor” dedi.

Konferansın Platin Sponsorluğunu BASF – Unilever, Altın Sponsorluğunu Ülker, Gümüş Sponsorluğunu; Loreal Türkiye, Schneider Electric, Bronz Sponsorluğunu ise Tofaş, Panasonic, Prefabrik Yapı ve Philips yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz