Ana Sayfa İNDEKS Dominos Pizza Domino’s Pizza yeni konsepti ile ilk AVM şubesini açtı

Domino’s Pizza yeni konsepti ile ilk AVM şubesini açtı

Türkiye’deki büyümesini sürdüren Domino’s Pizza, yeni konsepti ile ilk AVM şubesini İstanbul Forum’da açtı. Son dönemde hizmet verdiği kanalları giderek çeşitlendiren ve farklı hedef kitlelere de seslenmeye başlayan marka, son olarak AVM ziyaretçilerini radarına aldı. Marka, AVM’lerdeki hızlı akışa en iyi şekilde ayak uydurabilmek için özel bir inovasyon da geliştirdi. Bir pizzayı 6 dakikada pişiren Domino’s fırınları güncellenerek, bu süre 3,5 dakikaya kadar düşürüldü.

Hızlı servis pizza denilince akla gelen ilk marka Domino’s Pizza, Türkiye’de yeni konseptiyle hayata geçirdiği ilk AVM şubesini açtı. İstanbul Bayrampaşa’da bulunan Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açılan şube, markanın büyüme stratejisi dahilinde, farklı potansiyelleri hayata geçirme hedefine işaret ediyor.

AVM ziyaretçilerini de hedef kitlesine katacak
DP Eurasia Grup CEO’su Aslan Saranga, “Türkiye’de potansiyel şube sayımızı 900 restoran olarak belirledik. Bu potansiyel doğrultusunda orta vadede yılda 30 restoran açmayı hedefliyoruz ama büyüme stratejimiz şube sayımızı artırmakla sınırlı değil. Bir süredir farklı kanallardan farklı hedef kitlelere de ulaşıyoruz. Uzun yıllardır eve sipariş ile öne çıkmış bir marka olarak, şimdi AVM’lerde de yeni konseptimizle hizmet vermeye başlıyoruz. Burada, daha önce dokunmadığımız bir kitleyi ağırlayacağız. Ziyaretçiler, örneğin sinemaya girmeden veya alışveriş molasında Domino’s’ta pizza keyfi yapabilecekler” dedi.

AVM şubelerine özel, 3,5 dakikada pişiren fırın geliştirdi
Domino’s Pizza AVM’lerdeki aktif operasyona en iyi şekilde ayak uydurabilmek için farklı bir inovasyon da geliştirdi ve her zamankinden daha çabuk pişiren özel fırınlar kullanmaya başladı. Saranga, “30 dakikada teslim garantimiz nedeniyle çok hızlı hareket etmeye alışkınız. Şimdi hızımızı daha da artırıyoruz. Normal bir Domino’s şubesinde pizzaların pişirilmesi halihazırda yalnızca 6 dakika sürerken, yeni fırınlarımızla bu süre 3,5 dakikaya kadar düşebiliyor” dedi.

Alışverişçiler için Ekmek Arası da bir alternatif
Domino’s Pizza, bu yılın başında çıkardığı Ekmek Arası lezzetiyle, günün her saatinde hızlıca atıştırmaya uygun bir alternatif sunmaya başlamıştı. Saranga, Ekmek Arası’nın AVM’lerde de ilgi görmesini beklediklerini belirtti: “Hızlıca, doyurucu ve uygun fiyatlı bir şeyler atıştırmak isteyen alışverişçiler için, Ekmek Arası’nın pizzaya alternatif, güzel bir seçim olacağını düşünüyoruz.”

Farklı kanallara da yatırımı sürdürüyor
Domino’s Pizza, büyüme stratejisi doğrultusunda pek çok farklı adım atıyor. Örneğin yalnızca şubelerde geçerli kampanyalar ve yenilenen restoran tasarımlarıyla, Gel-Al kanalında ciddi büyüme yakalandı. Marka için yeni bir hedef kitle olan anneler ve ailelere yönelik, çeşitli iletişim çalışmaları ve kampanyalar hayata geçirdi. Dijital alana da hiç durmadan yatırım yaparak, gıda perakendecileri içinde e-ticaret alanında lider konuma ulaştı. Son olarak Ekmek Arası ürününü tanıtarak, hızlı servis pazarındaki payını artırma hedefini ortaya koydu. Marka şimdi ise AVM’lerdeki potansiyelleri değerlendirerek, farklı bir alanda daha hizmet vermeye başlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz