Ana Sayfa Hizmet-Tedarik DHL ve Koçtaş iş birliği bir adım daha ileri taşındı

DHL ve Koçtaş iş birliği bir adım daha ileri taşındı

DHL Supply Chain Türkiye ve Koçtaş arasında imzalanan tedarik anlaşması genişleyerek tüm Türkiye geneline yayılıyor.

2020 yılında, DHL Supply Chain Türkiye ve Koçtaş arasında imzalanan anlaşma ile online alışverişlerde teslimat performansını yüzde 100’e ulaştırmak için ‘Koçtaş Kapımda’ uygulaması hayata geçirilmişti. 2022 yılı itibariyle genişleyen anlaşma kapsamında artık mahallelerde konumlanan Koçtaş Fix mağazalarında yapılan alışverişler de DHL güveni, hızı ve titizliğiyle evlere ulaşıyor.
E-ticaret hacminde yaşanan artışlar, tedarik zinciri süreçlerinde, müşteri beklentilerinin merkezde olduğu farklı çözüm ihtiyaçlarını da beraberinde getirdi. E-ticaret ve hızlı dağıtım alanlarında DHL Supply Chain tarafından geliştirilen özel lojistik çözümleri ise, büyük fark yaratıyor. Müşteri memnuniyetini merkeze alan sürdürülebilir çözümler, Koçtaş Fix mağazalarında da hizmete sunuluyor.

DHL Supply Chain Türkiye İş Geliştirme Direktörü Serdar Tümer, “Koçtaş ile 2 sene önce başlayan iş birliğimizi bu sene daha da ileriye taşımaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İş ortaklarımızla çıktığımız yolda onlara özel sunduğumuz çözümler, asıl fark yarattığımız alanlar oluyor. Yaşamın olduğu her yeri iyileştirmek ve güzelleştirmek için Türkiye’de yaygınlığını artıran ve mahallelerde konumlanan Koçtaş Fix mağazalarının da sürece dahil edildiği, Koçtaş ile yapılan anlaşma kapsamında, nakliye modelinde yapılan değişiklikle DHL’in Türkiye çapındaki dağıtım ağı kullanılarak mağazaların ürün beslemelerinin çok daha hızlı yapılmasının yanı sıra, sağlanan verimlilikle de daha az karbon emisyon salınımıyla yönetilmeye başlandı.” şeklinde konuştu.
Koçtaş Ticari Gruptan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Kesimer ise yaptığı açıklamada “Pandemi döneminde müşteri odaklı yaklaşımımızla hızlı ve sorunsuz teslimat için DHL Supply Chain ile dağıtım iş birliğine başladık ve dijital kanallarımızdan satılan tüm ürünlerin teslimatını bu iş birliğinin ürünü olan Koçtaş Kapımda uygulaması ile gerçekleştirdik. Bu hizmetimiz ile birlikte teslimat performansımızı önemli oranda artırdık. Başarıyla devam eden bu iş birliğini bir adım daha öteye taşıdık ve Koçtaş Fix mağazalarımızı da uygulamaya dahil ettik. Artık dijital kanallarımıza ek olarak Türkiye’nin dört bir yanındaki Koçtaş Fix mağazalarından yapılan alışverişler de DHL hızı ve titizliğiyle teslim edilecek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz