Ana Sayfa İNDEKS Ecco Danimarkalı Ecco kâr açıkladı

Danimarkalı Ecco kâr açıkladı

Ecco altı yıl boyunca üst üste karını artırarak satış rekorlarını yenilemeyi başardı. Türkiye’de de kendi açtığı mağazalarıyla hızla büyüyen dünyanın dev ayakkabı ve deri markasının global net satış geliri 1.3 milyar euroya ulaştı ve vergi öncesi kârı 183 milyon euro oldu.

Ecco başarılı koleksiyonları ve geleceğe yaptığı yatırımlarıyla 2015 yılını da finansal açıdan başarı ile tamamladı. Sonuçların, zorlayıcı pazar koşullarına rağmen organizasyonel olarak iyi bir strateji ile yürütülmüş olmasından ve karlılık odaklı yaklaşımlarından kaynaklandığını dile getiren Ecco CEO’su Dieter Kasprzak 2015 yılını şöyle özetledi:

Deniz-Necati-Erda“Ecco olarak çok başarılı bir yılı geride bıraktık. Net gelirlerimizi yüzde 7,4 arttırmayı başardık. İlk kez, Avrupa dışındaki satışlar toplam grup gelirlerinin yüzde 50’sinden fazla büyüdü. Böylelikle dengeli bir küresel pazar portföyü oluşturmak için Ecco’nun amaçlarına ulaşılmış oldu. Ecco’nun vergi öncesi kârı yüzde 4’lük bir artışla yüzde 14.6’ya ulaştı ve 183 milyon euro olarak gerçekleşti. Ecco ve iş ortakları 2015 yılında 174 yeni mağaza açtı ve yatırımları yüzde 18’lik artış ile 52 milyon euroya ulaştı. Öz kaynaklarımız 579 milyon euro ve ödeme gücü oranımız yüzde 61.1 oldu.”

“Sonuç tatmin edici ve geçen yılki 176 milyon euro seviyesinden daha iyi” diye ekleyen Ecco CFO’su, Steen Borgholm ise “Avrupa satışlarındaki düşüşe rağmen, iyi bir yönetim sergiledik. Hızlandırılmış mağaza açılışları, online sitemizin daha iyi tanıtımı ve iş ortaklarımızla daha iyi işbirliği yaparak bunu başardık. Rusya ve Ukrayna hariç 3 uluslararası bölgede, perakende, online ve toptan olmak üzere 3 kanalda da satış rakamlarımızı arttırdık. Bu zor pazar koşullarında gerçekten iyi bir başarı yakaladık” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz