Ana Sayfa Tasarım Camper, Melbourne mağazası

Camper, Melbourne mağazası

AVMDergi.com
Brezilyalı mimar Marko Brajoviç tarafından Camper’ın Melbourne mağazası için tam 30 bin adet kırmızı ayakkabı bağı kullanılmış. Melbourne Lonsdale Caddesi üzerindeki sırlı beyaz cepheye sahip mağaza, tavandan sarkan kırmızı ayakkabı ipleri ile dikkat çekiyor.

İspanyol ayakkabı markası Camper için tasarlanan mağaza konseptinde, bir karnaval havası yaratılmaya çalışılmış. Brezilya karnavallarından esinlendiğini söyleyen mimar Marko Brajoviç, karnaval kıyafetlerindeki saçaklardan yola çıktığını belirtiyor. Dalgalı bir forma sahip, fırtına görünümü yaratılan tavan, mağazaya çarpıcı bir hava getiriyor. Avustralya’daki doğa olaylarını incelediğini anlatan Brajoviç, güçlü bir fırtına duygusu yaratmaya çalıştıklarını belirtiyor.

Mağazada aydınlatma unsurları ise konsept için oluşturulan görkemli tavan tasarımına entegre edilmiş. Ayrıca mağazanın arka kısmında parlak kırmızı bir satış bankosu kullanılmış ve böylelikle derinlik artırılmış. Açık gri döşemeli koltuklar ve banklar, mekanın ortasında açısal aynalı kemerlerin önüne yerleştirilmiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz