Ana Sayfa İNDEKS Burger King Burger King, Sakarya’daki 17. restoranını açtı

Burger King, Sakarya’daki 17. restoranını açtı

Türkiye’de TAB Gıda bünyesinde faaliyet gösteren Burger King, Adapazarı Kültür Merkezi’nde açtığı yeni restoranıyla franchise restoran zincirine yeni bir halka daha ekledi.

Türkiye’deki serüvenine 20 yıl önce, bir dünya markası olan Burger King’in master franchise haklarını alarak başlayan TAB Gıda, kurduğu franchise sistemi ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. Atatürk Bulvarı’nda açılan yeni franchise restoranıyla Burger King, kentteki lezzet severlerin uğrak noktası olacak. Türkiye’de en çok franchisee’si olan hızlı servis restoran zinciri TAB Gıda’nın çatısı altında hizmet veren Burger King, yatırımcılarına anahtar teslim işletme fırsatı sunmaya devam ediyor. Burger King Türkiye’de 200’den fazlası franchise olmak üzere 600’den fazla restoranla hizmet veriyor.

TAB Gıda Finans ve Franchise Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Çetinkaya, Adapazarı’ndaki açılış sonrası yaptığı değerlendirmede, “TAB Gıda olarak Sakarya’da Burger King, Popeyes, Sbarro ve Usta Dönerci olmak üzere 4 markayla hizmet veriyoruz. Adapazarı Kültür Merkezi’nde açılan Burger King restoranımız bu ildeki 17. restoranımız. TAB Gıda Franchise sistemi, ülke çapında hızla büyümeye devam ediyor; geçen yıl 35 franchise restoranı verdik, bu yıl toplamda yeni açılacak 80 franchise restoranı verme hedefimiz var. Önümüzdeki dönemde TAB Gıda’nın diğer markalarıyla da yeni franchise restoranları vermek istiyoruz. Özellikle Popeyes ve Usta Dönerci 2016 yılında daha çok franchise yatırımı yapılmasını beklediğimiz markalarımız” dedi.

Yalnızca tüketimde değil, üretimde de iddialı

Üretim sektöründeki yatırımlarına dikkat çeken Çetinkaya sözlerine şunları ekledi: “TAB Gıda hızlı servis restoran zinciri kategorisinde dünyada eşi benzeri olmayan bir gıda ekosistemi kurdu. Ata Şirketler Grubu tarafından yatırımları gerçekleştirilen salata, ekmek ve patates fabrikalarımız franchise yatırımcıları için ciddi avantajlar sağlıyor. Yatırımcılarımız TAB Gıda’nın 20 yıllık tedarik zinciri yönetimi, operasyonel ve pazarlama tecrübesi ile satın alma gücünden faydalanıyorlar.”

TAB Gıda franchise sistemi Türkiye’nin dört bir yanında büyüyor

TAB Gıda franchise restoran sisteminin kontrollü büyüyerek risk almak istemeyen girişimci yatırımcıları beklediğini belirten Çetinkaya: “Sinop, Burdur, Karaman, Kilis, Gümüşhane, Bayburt, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Ardahan, Ağrı ve Hakkari’de henüz franchise restoranımız bulunmuyor; bu illerde ciddi bir pazar fırsatı var. Bu fırsatları takip eden potansiyel yatırımcılarımızla ilişkilerimizi geliştirmeyi ve beraber daha da büyümeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz