Ana Sayfa İNDEKS Burberry Burberry Operasyon Direktörü istifa etti

Burberry Operasyon Direktörü istifa etti

Burberry Operasyon Direktörü John Smith, işlerin durgunluk döneminde ayrılacağını duyurdu. John Smith, 2017 yazında Burberry’ye veda edecek.

İngiliz moda evi Burberry, 7 yıldan bu yana markanın Operasyon Direktörü görevinde bulunan John Smith’in istifasını duyurdu.Smith, Burberry’deki görevinden 2017 yazında ayrılacak. Açıklamadan sonra lüks marka, zayıf ticaret figürleri arasında üst düzey yönetici takımını güçlendirme baskısıyla yüz yüze geldi. Yatırımcılar, baş yönetici ve baş yaratıcılık sorumlusu Christopher Bailey’in iki rolü yönetme çabası konusunda endişelerini dile getirdiler.

John Smith, “Şirketin mevcut gelecek stratejileri ile yeni bir mücadeleye girişmeye hazırım. Geçmişte hızla büyüyen uluslararası bir işletmenin CEO’su olduğum için, sektörde birçok heyecan verici ve yeni liderlik fırsatları keşfediyorum” dedi.

Burberry’nin Genel Başkanı Sir John Peace ise şöyle konuştu:

“Geçen 7 yıldaki katkılarını düşünürsek; ilk başta daha az yetkili bir yönetici, daha sonra operasyon direktörü olarak çalıştığı için, özelikle şirketin hızlı dijital büyümesinin yanında,  güzellik ve seyahat sektörlerindeki potansiyelimizi en iyi şekilde kullandığı için John’a teşekkür etmek isteriz. John, şirketin başarısında önemli rol aldı. Umarız gelecekte de iyi durumda olur.”

Burberry; Çinli işletmelerindeki kayda değer düşüş ve çalışan eğitimi ile bilişim teknolojisi masrafları nedeniyle, yıllık kârlarının 2017 Mart ayının sonunda piyasa tahmininin en altında olmasının muhtemel olduğuna işaret etti.

Kaynak: Daily Retail News, Çeviri: AVMDergi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz