Ana Sayfa İNDEKS Boyner Boyner eğitim programına ödül

Boyner eğitim programına ödül

Boyner Büyük Mağazacılık’ın satış danışmanları ve kasiyerlere yönelik uyguladığı e-learning eğitim programı, Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’nin (TEGEP) ‘En İyi Teknoloji Destekli Gelişim Programı’ ödülüne layık görüldü. Perakende sektöründe örnek oluşturan Power UP ile haftada 5 gün 5 farklı içerik ile yaklaşık 5 bin Boyner saha çalışanına interaktif eğitim olanağı sağlanıyor.

Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’nin kurumsal eğitim ve gelişim alanında yapılan yatırım ve çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlediği 2. TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sahiplerini buldu. Ödüller için Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında yer alan 24 kurum, 6 farklı kategoride 36 farklı proje ile yarıştı. Yenilikçi uygulamalarıyla perakende sektörüne öncülük eden Boyner Büyük Mağazacılık ise saha çalışanlarına sağladığı çok başarılı uzaktan eğitim projesi Power UP ile ‘En İyi Teknoloji Destekli Gelişim Programı’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Haftada 5 gün 5 farklı eğitim

Boyner bünyesindeki satış danışmanları ve kasiyerleri güçlendirmeyi amaçlayan eğitim platformu Power UP ile yaklaşık 5 bin çalışana haftada beş gün, beş farklı içerik sunuluyor. Mağaza çalışanlarına her gün tek tek ulaşılarak, o güne özel üretilen 3-4 dakikalık hap eğitimler veriliyor. Çalışanlar, uygun oldukları anda cep telefonlarından eğitimi takip ediyor.

Power UP, sektöre örnek olacak

Ödül töreninde Power UP hakkında bilgi veren Boyner Eğitim ve Gelişim Müdürü Esra Eseroğlu, sektörde ezber bozan bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirterek, şunları söyledi:
“Daha önce perakende sektöründe görülmemiş şekilde her gün mağazalarımızdaki saha kadrolarımıza tek tek ulaşıyoruz. Böylece merkez ve mağazalar arasındaki uyum, en yüksek seviyeye çıkıyor. Boyner’deki değişim süreci kapsamında henüz bir sene önce kurulan eğitim ve gelişim departmanı olarak, öğrenme ve gelişim alanında uzman olan eğitim profesyonelleri ve akademisyenlerden tarafından ödüle layık görülmekten gurur duyduk. Dijital teknolojilerden sonuna kadar yararlandığımız bu çalışma ile eğitimin geleceğini temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Çok genç bir iş gücü ve dinamik bir yapıya sahip olan perakende sektörüne örnek olacağına inanıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz