Ana Sayfa Marka-Mağaza Bora Aksu, Gizia Gate’de

Bora Aksu, Gizia Gate’de

37 tasarım markasının koleksiyonlarını ilk kez aynı çatı altında buluşturan multibrand konsept mağaza Gizia Gate, Türk modasına yön veren tasarımcılarına yeni isimler ekleyerek büyüyor. Son olarak Bora Aksu ilkbahar yaz koleksiyonu ile Gizia Gate’de yerini aldı.

Başarısını uluslararası alanda yaptığı işlerle tescilleyen Türkiye’nin en değerli tasarımcılarından Bora Aksu, Türk modasının yenilikçi yüzü Gizia Gate’de. Çocukluğundaki unutulmaz yaz günlerinin, gün doğumu ve batımının en güzel olduğu anların ana temasını oluşturduğu, romantik Bora Aksu SS16 koleksiyonu Gizia Gate’de satışa sunuldu.

Bora Aksu koleksiyonunda, 20’inci yüzyılın başlarında yaşayan amatör fotoğrafçı Etheldreda Laing’inin Oxford’taki evlerinin rengarenk bahçesinde çektiği, kızının canlı ve parlak renklerdeki fotoğraflarından ilham alıyor. Hatıralarındaki limon, portakal ve nar ağaçlarıyla dolu yemyeşil bahçelerin ilhamıyla tasarlanan koleksiyon renk ve ışığın muhteşem birlikteliğini sergiliyor.

Güneş ışığının, bitkilerin, yaprakların ve çiçeklerin renklerinin dakika dakika değişmesinden esinlenilen koleksiyonda, ipek, tül kumaşlar, organzeler, dantel, pamuk ve brokar kumaşlar kullanılıyor. Pürüzsüz kumaşlardaki işlemeler ve sofistike vintage ruhun hissedildiği tasarımlarla uyumlu, özel yapım şık ceketler dikkat çekiyor.

Koleksiyon yumuşak beyaz tonları, pembesi pudra ve yumurta sarısı, yoğun çiçeksi renkler ile karşılaştırılan renk paletinden oluşuyor. Koyu turuncular ve fuşyalar yazın sıcaklığını yansıtırken, yumuşak pembe tonlarından mercan rengine doğru geçişlerle her bir tasarım, yazı coşkuyla karşılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz