Ana Sayfa İNDEKS BMD BMD’den örnek proje

BMD’den örnek proje

Birleşmiş Markalar Derneği, 6 yıl önce “Türkiye’nin markaları Türkiye’nin çocuklarını giydiriyor” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2015’de 175 bin, toplamda ise 1 milyon 275 bin çocuğa bedenlerine özel ayakkabı ve kıyafet yardımı yaptı. 2016’da da 200 binin üzerinde çocuğu soğuktan kurtarmayı planlayan BMD, toplamda 1,5 milyona ulaşmayı hedefliyor.

Birleşmiş Markalar Derneği’nin (BMD) “Türkiye’nin markaları Türkiye’nin çocuklarını giydiriyor” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesinde 2015 yılının son parti kıyafetlerinin dağıtımı Gebze Gazi İlkokulu’nda yapıldı. BMD Başkan Yardımcısı Sinan Öncel, BMD Yönetim Kurulu Üyeleri Mete Sönmez ve Hilal Suerdem ile Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan’ın katıldığı törende, tamamı bedenlerine göre kişiye özel hazırlanan kıyafetler öğrencilere dağıtıldı.

“2015’de 175 bin çocuğumuzu giydirdik”

Türkiye’nin en kapsamlı sosyal sorumluk projelerinden birine imza attıklarını söyleyen BMD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Sorumluluk Çalışma Grubu Başkanı Hilal Suerdem, dernek üyesi markaların katkılarıyla 2015’de 175 bin çocuğa ulaştıklarını söyledi.

6 yıl önce “Ağır kış şartlarında ekonomik imkânsızlık nedeniyle hiçbir çocuk botsuz ve paltosuz kalmasın” diyerek yola çıkıldığını hatırlatan Hilal Suerdem, bugüne kadar Edine’den Kars’a, 81 ilde 1 milyon 275 bin çocuğu giydirdiklerini bildirdi.
Suerdem, her çocuk için özel hazırlanan paketlerin tek tek isimleri yazılarak sahiplerine ulaştırıldığını vurgulayarak sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye’de sert kış koşullarının yaşandığı bölgeler olduğu gibi İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropollerde de ekonomik zorluklar içinde eğitim almaya çalışan binlerce çocuğumuz var. Biz herkese ulaşmaya, markalarımızın yardım elini Tüm Türkiye’ye uzatmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede 2016’da 200 binin üzerinde çocuğumuza yardım yaparak yedinci yılın sonunda 1,5 milyona ulaşmayı amaçlıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz