Ana Sayfa Gündem Bir günde 30 binden fazla kaşmir satıldı

Bir günde 30 binden fazla kaşmir satıldı

Türkiye’de 2012’de ilk kez Silk and Cashmere’in başlattığı ve dün dördüncüsü gerçekleştirilen Black Friday alışveriş çılgınlığı bu yıl tüm rekorları kırdı. Bir günde, tüm Silk and Cashmere mağazalarında toplam 30 binden fazla kaşmir ürün satıldı.

Yılın en büyük kampanyası olan Black Friday kapsamında Silk and Cashmere tutkunları, markanın tüm mağazalarındaki ve web sitesindeki ürünleri yarı fiyatına sahip olma imkanına kavuştu.

Bir gün içerisinde 30 binden fazla kaşmir ürün satıldı. 08.00’den 24.00’a kadar devam eden alışveriş çılgınlığında Türkiye’de Akmerkez ve İstinyepark mağazaları, yurt dışında ise Silk and Cashmere ailesine çok yeni katılan Zürih mağazası başı çekti. Tüm gün toplamda 10 bini aşkın müşteriye hizmet sağlandı. Silk and Cashmere’in online mağazası ise tek bir günde şu ana kadar aldığı en yüksek sipariş sayısına ulaştı. Marka, bu bir günde elde ettiği inanılmaz satış rakamı ile Guinness rekorlar kitabına başvurmaya hazırlanıyor.

Silk and Cashmere’in Black Friday fırsatından erkenden yararlanmak isteyenlere özel olarak hazırladığı 2.000 TL, 3.000 TL, 5.000 TL ve 7.000 TL değerindeki çeklerin tamamı da geçtiğimiz perşembe akşamına kadar tükendi.

Silk and Cashmere CMO’su Ferhat Zamanpur, “Amerika’da yaşadığım dönemde gittiğim ilk Black Friday’de ‘bu çılgınlığı Türkiye’ye getirmemiz gerekiyor!’ demiştim. Döndükten iki sene sonra bunu başardık ve 4 senedir her sene katlanan ilgi yüzünden 8 ay boyunca hazırlandığımız en önemli gün haline geldi. Bu yılki Black Friday ise tüm rekorları kırıp bizim beklentilerimizin bile üstüne çıktı. Çok yorulduk ama ekip olarak bunu başardığımız için çok mutluyuz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz