Ana Sayfa Gündem Bereket Döner hedef büyüttü

Bereket Döner hedef büyüttü

2016 sonuna dek restoran sayısını 150’ye çıkarmaya hazırlandıklarını anlatan Bereket Döner Genel Müdürü Nezif Emek, “2019 yılı sonuna kadar da 300 restoran ve 100 ton üretim hedeflerimiz var” dedi.

1988 yılında “Türkiye’nin Dönercisi” sloganıyla yola çıkan ve 29 yılda Türkiye’de dönerin markası haline gelen Bereket Döner, gelişerek büyümeye devam ederken hedeflerini daha da büyütüyor. İstanbul Beyoğlu’nda başladığı lezzet macerasına fabrikasyon döner üretimine geçen ilk marka olan Bereket Döner, bugün 100’e yakın restoranıyla hizmet veriyor ve bayi kanalıyla lezzetlerini 68 ilde 72 milyon nüfusa ulaştırıyor. Stratejisini müşteri memnuniyeti üzerine kuran marka; sağlık, kalite ve lezzet prensiplerinden asla ödün vermiyor.

Bereket Döner Genel Müdürü Nezif Emek, birçok firmanın girmeye çalıştığı ve büyük yatırımların yapıldığı döner sektöründe 28 yıldır lider bir kimlikle var olmaktan gurur duyduklarını belirtti. Rekabet koşullarını belirleyen firmalardan biri olduklarını belirten Nezif Emek konuşmasına; 2015 yılında market kanalı için yaptıkları başarılı çalışmaların olumlu sonuçlarından, başarıyla devam eden mini restoran Bereket Durağı konseptlerinden, üretim ve ihracat politikalarından bahsederek devam etti.

Tüm restoranları tek konsept haline getirmeyi başardıkları 2015 yılında, ayrıca 4 fabrika satış mağazası ve 31 yeni restoran açtıklarını da belirten Nezif Emek; “2016 yılında restoran sayımızı 150’ye, fabrikamızın üretim kapasitesini günlük üretimimizi 30 tondan 50 tona çıkartacağız. 2019 yılı sonuna kadar da 300 restoran ve 100 ton üretim hedeflerimiz var.” dedi.

Besi çiftliği projesinin de ilk adımını atan ve Döner Akademisi faaliyetlerine başlayarak inovatif yapısını ortaya koyan Bereket Döner, yurt dışında yapacağı atılımlar ve vereceği bayilikler ile de ihracat çalışmalarına hız verecek. Toplantıda 5 yıllık çalışma planından da bahseden Nezif Emek, “Restorancılık için yeniden başlama yılı” olarak ilan ettikleri 2016 yılında, franchise kanallarını genişleterek hedeflerine doğru hızla ilerlediklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz