Ana Sayfa İNDEKS Baydöner Baydöner İskender Maltepe Park’ta

Baydöner İskender Maltepe Park’ta

Baydöner İskender, Maltepe Park’ta açtığı yeni şubesi ile 96 restorana ulaştı. 2015 yılı sonuna kadar 110 restoran hedefleyen Baydöner, yurt dışı büyümesini de hızlandıracak.

Yılın ilk aylarından itibaren Türkiye’nin dört bir yanında hızla açtığı yeni restoranlar ile büyümesini sürdüren ve 100’üncü restoranını açmak üzere olan Baydöner, 4 Temmuz’da Maltepe Park’ta yenilenen konseptiyle açtığı restoranı ile İstanbul’da 21, toplamda ise 96 restorana ulaştı.

Baydöner İskender Maltepe Park şubesi, modernize edilmiş yeni mağaza konseptiyle ve benzersiz iskender lezzetiyle damaklarda iz bırakmayı hedefliyor. Restoran, 90 misafiri aynı anda ağırlayabiliyor.

“Türkler dışarıda en çok döner tercih ediyor”

Baydöner CEO’su Bülent Polat konuyla ilgili açıklamasında: “Yaptığımız tüketici araştırmalarında da gördük ki, Türk milletinin dışarıda yemeyi en çok tercih ettiği yiyeceklerden biri döner. Hem sağlıklı, hem de lezzetli oluşu buna etken. Son yıllarda Türk insanının dışarıda yemek yeme alışkanlığı  arttı. Biz de Baydöner olarak tüketiciye daha fazla noktada kaliteli ve lezzetli ürünler sunmak için son 2 yıldan bu yana hem AVM hem de cadde büyümesini devam ettiriyoruz. Baydöner olarak bütün şehirlere en az 1 tane Baydöner açmayı hedefliyoruz. İzmir’den çıkarak ülke geneline yayılan bir marka olmaktan mutluluk duyuyoruz. Baydöner olarak 2007 yılında yabancı fast food markalarına rakip olmak için kurulduk. Dönerin uluslararası bir kaliteyle sunulmadığını gördük. Bu nedenle dünyada ünlü markaların nasıl standart bir kalite yakaladığını ve büyüdüğünü izledik. Kalite, lezzet, şık bir mekan, ve makul fiyatları birleştirdik.

“Çok yakında 100’üncü restoranımızı açacağız”

Polat sözlerine şöyle devam etti “Bugün 38 şehirde 96 restorana ulaştık ve çok yakında 100. restoranımızı açmak için hazırlanıyoruz. 5 yıl içinde ise 300 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. Özellikle Almanya’dan başlayan bir Avrupa büyümesi planımız var. AB pazarında 4 yılda 40 şube açmayı hedefliyoruz. Zengin Türk mutfağının özellikle Avrupa’da tanıtılması oldukça önemli. Döner, Avrupa’da çok bilinmesine ve sevilmesine rağmen itibarı olmayan bir yiyecek. Biz Baydöner olarak, dönerin Avrupa’daki itibarını artırmak için çalışacağız. Avrupa’da da özellikle Almanya’da, mevcut olanın aksine, sirkülasyonun fazla olduğu prestijli caddelerde, şık restoranlarla hizmet vereceğiz. Böylelikle Türk ağız tadının en bilinen yiyeceklerinden biri olan döneri, Avrupalıların hamburger, pizza gibi severek tüketmelerini amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz