Ana Sayfa İNDEKS 1001 Airport Mall Balmumu Heykel Sergisi 1001 Airport Mall’de

Balmumu Heykel Sergisi 1001 Airport Mall’de

KKTC’nin ilk AVM’si 1001 Airport Mall, Kıbrıslıları Balmumu Heykel Sergisi ile buluşturuyor. 11 Kasım günü açılacak sergi, 2017 Ocak ayına kadar gezilebilecek.

Kuzey Kıbrıs’a yatırım yapmaya devam eden 1001 Grup, ada turizmi ve eğitimine büyük katkı sağlayacak olan “Balmumu Heykel Müzesini” Martı Management katkıları ile 1001 Airport Mall’da hayata geçiriyor.

M. Kemal Atatürk, Rauf R. Denktaş, Recep Tayyip Erdoğan, Vladimir Putin, Yavuz Sultan Selim, Hitler, Michael Jackson, Madonna ve Zeki Müren gibi tarihin önemli isimleri, devlet adamları ve sanat dünyasının unutulmazlarıyla toplamda 26 balmumu heykeli, meraklılarını 1001 Airport Mall Balmumu Müzesi’nde bekliyor.

Balmumu heykel sanatı, dünyada ilk kez Avrupa’da, Orta Çağ döneminde, ölülere duyulan saygı ve esrarengiz törenler düzenlemek amacı ile başlamıştır. Zaman içerisinde yenilenen ve çeşitlendirilen bu sanat, tarihin ünlü simalarıyla bizleri buluşturuyor.

Sergide yer alan balmumu heykeller, dünyaca ünlü St. Petersburg Balmumu Heykel Müzesi sanatçıları tarafından çalışıldı. Bir heykel üzerinde 8 ile 15 sanatçı, bir buçuk ile üç ay boyunca emek verdi.
Balmumu heykel sergisi, toplumda kültür-sanat bilinci, tarih bilinci ve sevgisi aşılıyor. Ayrıca öğrencilerin eğitiminde görsel ve uygulamalı eğitime destek sağlamakta, muhakeme güçlerini ve motivasyonlarını arttırıyor.

Türkiye’nin ilk Balmumu Heykel sergisini Kıbrıs’a getiren 1001 Airport Mall, Ocak 2017’ye kadar sürecek olan müzenin kapılarını 11 Kasım günü ziyaretçilerine açacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz