Ana Sayfa Kitap-Müzik B.O.K. (Bi O Kalmıştı) filminin galası yapıldı

B.O.K. (Bi O Kalmıştı) filminin galası yapıldı

Genç bir ekip tarafından çekilen “B.O.K. (Bi O Kalmıştı) filminin galası, Taksim’de yapıldı. Filmin yönetmenliğini Burak Babayiğit, yapımcılığını ise Murat Türker üstlendi.

Yönetmenliğini Burak Babayiğit, yapımcılığını Murat Türker, başrollerini ise Murat Nazım Vardarlı, Taha Ulukaya, Andaç Semerci ve Gülşah Yeşilot’un üstlendiği genç bir ekip tarafından çekilen “Bi O Kalmıştı” filmin galası önceki akşam Taksim Kiki Bar’da yapıldı. Yaş ortalaması 25 olan 42 kişilik genç sinemacıların çalıştığı filmle birlikte ilk sinema heyecanını yaşayan ekip, kısıtlı imkanlarla çekimleri tamamladı. Senarist Taha Ulukaya tarafından tiyatro oyunundan sinemaya uyarlanan film, 17 Haziran’da izleyicisiyle buluşacak.

Önceki akşam gerçekleşen gösterimde heyecanlı oldukları dikkat çeken ekip, gösterime tam kadro katıldı. Galanın sunumunu sahnelerin duayen ismi Çiğdem Tunç yaparken, Yeşilçam’ın usta oyuncusu Tuğrul Meteer de galaya katılarak genç ekibe destek verdi. Meteer, “Gençler zor şartlarda ortaya muhteşem bir iş çıkarmış. Umarım yolları açık, gişeleri bol olur. Sinemanın böyle gençlere ihtiyacı var” dedi.

Galaya ünlü organizatör Banu Noyan, Canan Metiner ve tiyatro oyuncusu Şebnem Erdener de katıldı. Gösterimin ardından filmi değerlendiren konuklar, filmi çok başarılı bulduklarını ve genç ekibin ileride çok başarılı işler çıkaracaklarına inançlarının tam olduğunu söylediler.

Filmin konusu şöyle:

Hayati Altuntaş, ailesi ile kıt kanaat geçindiği bir hayat sürmektedir. Abisi Bekir ise refah içerisinde karısının babasından kalan kuyumcu dükkanlarını işletir. Hayati her Allah’ın günü sokaklara iş aramaya çıkar, ama şansı pek yaver gitmez. Öte yandan elindeki avucundakini de şans oyunlarına yatırır. Karısı Saniye ve abisi Bekir de dahil olmak üzere onun bu hali herkese malzeme olmuştur. Hayati’ninse elinde sadece hayalleri kalmıştır…

Umutsuzluklar, hayaller ve duygusal zenginliklerle örülü Altuntaş ailesinin trajikomik hikâyesini anlatan filmin yapımcılığını Han Prodüksiyon, yönetmenliğini Burak Babayiğit ve senaristliğini Taha Ulukaya üstleniyor. Yeşilçam filmlerinin sıcaklığının taşımayı amaçlayan filmin adını aldığı ‘kısaltma’ ise “bi o kalmıştı”. Oyuncu kadrosunda ise Murat Nazım Vardarlı, Andaç Semerci, Gülşah Yeşilot, Mutia Gürsel, Taha Ulukaya, Kemal Ekşioğlu ve Sebahat Adalar gibi yeni isimler yer alıyor.

B.O.K. (Bi O Kalmıştı) filminin künyesi

Yönetmen – Burak Babayiğit
Yapımcı – Murat Türker
Uygulayıcı Yapımcı – Taha Ulukaya
Senaryo – Taha Ulukaya
Görüntü Yönetmeni – Birkan Yorulmaz
Müzik – Sazdan Adam
Soundtrack: Erkan İRGİ
Genel Koordinatör – Ece Bircan Evran
Foley Artist – Erdi Eliaçık
Sanat Yönetmeni – Deniz Eren Polat
Saç & Makyaj – Kahraman Şevk
Kostüm – Tuğba Özkan

Oyuncular

Hayati – Murat Nazım Vardarlı
Bekir – Taha Ulukaya
Saniye – Andaç Semerci
Lütfiye – Gülşah Yeşilot
Pembe – Sebahat Adalar
Rukiye – Mutia Gürsel
Hilafet – Kemal Ekşioğlu
Mesut – Levent Çatmaz
Doktor – Muhammed Türkoğlu
Melek – Onur Ertaman
Oral – Kenan Işan
Uhrevi Adam – Sarp Sanin
Dışses – Erdi Eliaçık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz