Ana Sayfa Gündem CarrefourSA, marketi denizin ortasına taşıdı

CarrefourSA, marketi denizin ortasına taşıdı

Perakende sektörünün öncü markası CarrefourSA bir ilke daha imza atarak, “Teknede Ne Lazımsa” sloganı ile deniz üzerinde market hizmeti vermeye başladı. “CarrefourSA Mavi” isimli tekne ile 700 çeşit ürün, Göcek koylarında konaklayan motoryat, gulet, charter, sailing teknelerin yanı sıra kara ulaşımı ve elektriği olmayan restoranlara ulaştırılıyor.

Organize perakende sektöründe bir ilke imza atan CarrefourSA, Teknede Ne Lazımsa sloganı ile yaz tatilini denizde geçirenlere market alışverişlerini ayaklarına getiriyor. Göcek’te 1 Haziran tarihi itibarıyla hizmete başlayan CarrefourSA Mavi, her gün belirli bir rota üzerinde ilerleyerek, teknelere anında satış imkanı sunarken, iletişim kanalları ile organize edilen siparişleri de teslim ediyor.

CarrefourSA Mavi ile balık siparişi bile mümkün

CarrefourSA Mavi, gıdadan ev gereçlerine, içecekten tekstile 700 çeşit ürünü motoryat, gulet, charter, sailing teknelerin yanı sıra kara ulaşımı ve elektriği olmayan restoranlara ulaştırıyor. Bir gün önceden sipariş edilmek şartıyla balık bile en taze haliyle sunuluyor. CarrefourSA Mavi, Göcek koylarında 30 Eylül’e kadar hizmet verecek.

Hakan Ergin: Yaz tatili boyunca CarrefourSa Mavi denizde

Hakan-ErginCarrefourSA Genel Müdürü Hakan Ergin, yüzen market projesine ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye’nin yat turizmi merkezlerinden Fethiye’nin Göcek beldesinin, turizm sezonunda dünyaca ünlü pek çok ziyaretçiyi ağırladığına dikkat çekti. Hakan Ergin, yaptıkları araştırma sonucunda Göcek merkezden tekneler için yapılan toplu kumanya alışverişlerinin teknede yeterli alanın olmaması ve taze ürünlerin muhafaza edilememesi nedeniyle sorun yarattığını tespit ettiklerini belirtti. Bu nedenle tura çıkıldıktan belirli bir süre sonra teknelerde alışveriş ihtiyacının doğduğunu belirlediklerini anlatan Hakan Ergin, “Göcek merkeze gelip eksikleri tamamlamanın tekneciler için büyük bir sorun olduğunu gördük. CarrefourSA olarak yüzen market projemizle bu sorunun çözümüne katkı sağlamayı, teknelerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz. Deneme satışlarında muhatap olduğumuz her bir müşterimize rotamızı ve çalışma sistemimizi anlatarak bölgede bir algı yaratmaya başladık. Yaz tatili boyunca 17 farklı koyu içeren rotamızı takip ederek teknede tatil yapanların ihtiyaçlarını ayaklarına götüreceğiz. CarrefourSA Mavi gıda ürünlerinden temel ihtiyaçlara kadar birçok ürün gamında hizmet sunacak” dedi.

Carrefour-tekne

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz