Ana Sayfa İNDEKS AYD AYD’den birlik mesajı

AYD’den birlik mesajı

AYD Başkanı Hulusi Belgü, gündeme ilişkin bir bildiri yayınlayarak, birlik mesajı verdi.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, yayınladığı bildiride şunları kaydetti:

“İçinden geçtiğimiz dönemde, sarsıcı olayların arka arkaya yaşandığı, hayatın normal akışının sürekli şekilde sekteye uğradığı ülkemizde derin üzüntüleri de birlikte yaşıyoruz.
Tarihi boyunca birlik olabildiği her dönemde büyük başarılara ve huzura imza atabilmiş, bu toprakları zenginleştirebilmiş, hak ve hukuk düzenini sağlayabilmiş bir ülke olarak, en çok ihtiyacımız olan şey, yine birbirimize karşı besleyebileceğimiz sevgi ve saygı.
Bizler, Türkiye’de acıların ve olumsuzlukların birbirimizi birleştirebildiği, yaralarını birlikte sarabildiği bir ülkenin evlatlarıyız.

Terörün bölmeye, kargaşanın halkı düşmanlaştırmaya çalıştığı ülkemizde, yeniden güçlü bir moralle hayatın normale dönebilmesini sağlamak için hepimizin elimizden geleni yapması gerektiğine inanıyoruz.

Son dönmede yaşanan olaylara baktığımızda, görüyoruz ki bizleri esas üzen, acıların kendisinden de öte, bu acıların sürekli oluşu. Hedef ve sonuç sadece yorulmuş ve morali bozulmuş bir Türkiye yaratmak. Terör ve tahriklerin yola açabileceği bu tür yorgunluk, yılgınlık ve öfkenin, kendimize yapabileceğimiz en büyük kötülük olduğunu bilmemiz, fark etmemiz gerekiyor. Bu olumsuz ortamı yaratmak isteyenlere verilebilecek en iyi cevap ise, hayatın normal şekilde devam edebildiğini, aklın öfkenin önüne geçtiği, dengelerin sağlandığı bir durumu yaratabilmek ve yaşatabilmek.

Sağduyunun, daha iyisi için çaba harcamanın, hayatı gerektirdiği normlarda yaşayabilmenin, ülkemiz ve milletimiz için hep birlikte gösterebileceğimiz en büyük ve etkili çaba olacağına inanıyoruz.
İçinde güvenle, çağdaş bir düzende yaşayabildiğimiz, birbirimizi sevip saydığımız, birbirimizden gurur duyduğumuz güçlü ve huzurlu bir Türkiye diliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz