Ana Sayfa Gündem ‘Perakende, hayatın normale dönmesi için katkısını sürdürecek’

‘Perakende, hayatın normale dönmesi için katkısını sürdürecek’

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, ülkede yaşanan gelişmeler sonrası bildiri yayınlayarak, “Perakende sektörü hayatın normale dönmesi için katkısını aralıksız sürdürecektir” diye konuştu.

KMD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, gündeme ilişkin açıklama yaparak, “darbe girişimi kabul edilemez, şiddetle kınıyoruz” dedi. Özpamukçu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“15 Temmuz akşamı gerçekleşen, demokrasimizi hedefleyen menfur darbe girişimi, halkımızın gösterdiği birlik ve devlet büyüklerimizin yoğun çabalarıyla aşılmıştır. Bu demokrasi dışı eylemi şiddetle kınıyoruz. Olayda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz.

Halkımız meydanlara inerek demokrasisine sahip çıkma sağduyusu göstermiş, değişimin yerinin darbe değil sandık olduğunu göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçecek olan bu olayın aşılmasındaki olumlu taraf ise, milletimizin demokrasi ve cumhuriyetimize sahip çıkarak devleti ile elele vererek hızlıca normale dönme çabasına girmesidir.

Hayat normal akışına hızlıca dönecektir

Halkımızın moralini, huzurunu ve refahını her zaman en önde önceliklendiren perakende sektörünün oyuncuları olarak normale dönme çabasında biz de var gücümüzle çalışarak bu durumdan hızlıca çıkmanın ve huzuru geri getirmenin yollarını bulacağız.

16 Temmuz itibariyle, özellikle Ankara ve İstanbul başta olmak üzere, başta çalışanlarımızın da güvenliğini sağlamayı dikkate alarak, güvenlik güçlerinin ve ulaşımın izin verdiği ölçüde mağazalarımızı açtık, müşterilerimizi ağırlamaya devam ettik. Halkımızın bu yaşananları hak etmediğini göstermek, hayatın normal akışına hızlıca dönmesine katkıda sağlamak amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürmenin gerekliliğine inanıyoruz.
Halkımız demokrasisine sahip çıkmıştır

Huzurlu, normal yaşama dönüldüğü, morallerimizin düzeldiği günlere hızlıca ulaşmak temennilerimizle tüm sektörümüze, çalışanlarımıza ve halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz.

Halkımız darbeye karşı direnme hakkını kullanarak demokrasimize sahip çıkmıştır. Bu durum geleceğe güvenle bakma inancımızı kuvvetlendirecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz