Ana Sayfa Gündem AVM otoparklarında yeni dönem

AVM otoparklarında yeni dönem

Türkiye genelinde teröre karşı önlemler artırılırken, AVM’lere de plaka önlemi geldi. Bundan sonra AVM’lerdeki açık ve kapalı otoparkların giriş ve çıkışlarına plaka tanıma sistemi kurulacak. Plaka bilgileri polisle anlık olarak paylaşılacak.

AVM otoparklarında yeni dönem. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yürürlüğe giren yönetmeliğine göre, AVM’lerde araçla giriş çıkış yapılan açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların giriş ve çıkışlarına alışveriş merkezi yönetimi tarafından plaka tanıma sistemi kurulması ve işletilmesi sağlanacak.

Bu sistemden elde edilen veriler kolluk birimleri ile anlık olarak paylaşılacak. İçişleri Bakanlığı’nca kamu güvenliği açısından gerekli görülmesi halinde, otoparklara araç altı görüntüleme sistemi de kurulacak. Araçla giriş yapılan açık ve kapalı otoparkların girişine kurulacak araç altı görüntüleme sistemi, yine AVM yönetiminde kurulup işletilecek. Bu sistemlere ilişkin teknik özellikler ve veri paylaşımına ilişkin hususlar İçişleri Bakanlığı’nca belirlenecek.

AVM ortak alan giderleri ile ilgili düzenlemeye ilişkin habere, buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz