Ana Sayfa İNDEKS Atalar Atalar iflas erteleme istedi

Atalar iflas erteleme istedi

Türkiye’nin köklü hazır giyim markalarından Atalar, zor günler geçiriyor. Atalar Giyim, iflas erteme için mahkemeye başvurdu. Türkiye genelinde 35 mağazası bulunan Atalar’ın talebi, önümüzdeki ay yapılacak duruşmada karara bağlanacak.

Temelleri 1912 yılında atılan Atalar Giyim, iflas erteleme talebiyle mahkemeye başvurdu. Firmanın talebi, İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 18 Kasım 2015’de karara bağlanacak. Mahkemeden geçtiğimiz haftalara verilen ilanda da, iflas erteleme talebi nedeniyle haklarının zedelendiğini iddia edenlerin 15 gün içinde başvurarak davaya müdahil olabileceği, delillerini de en geç duruşma gününe kadar ibraz edebilecekleri belirtildi.

Bir asırlık firma…
Türkiye’nin en eski hazır giyim firmalarından Atalar Giyim’in temelleri 1912 yılında atıldı. Şirketin yönetim kurulu başkanı olan ve ailenin 4. kuşağının temsilcisi olan Feyzi Atabek de, 2013 yılı sonunda verdiği bir röportajda, büyümek içi yabancı fonlarla görüşmeye başladıklarını açıklamıştı. Atabek, “Biz her zaman muhafazakâr olduk, agresif büyüme planımız olmadı. Ancak şu sıralar ortaklık yapmak istiyoruz. Bu amaçla yabancı fonlarla görüşmelere başladık. Böyle büyümeyi planlıyoruz” demişti. Atabek söz konusu röportajda, bundan sonraki dönemde daha seçici olacaklarını belirtirken; bütün alışveriş merkezlerinin kiralarının döviz üzerinden olduğunu söylemişti. Atabek, “Oradaki oynaklıklar bizi rahatsız ediyor. 2014’ün sonuna doğru işin tersine dönmesi dövizin düşmesi bekleniyor” öngörüsünde bulunmuştu.

Sermayesi 1.5 milyon TL
Atalar Giyim’in internet sitesinde yer alan bilgilere göre, markanın Türkiye çapında 35 mağazası bulunuyor. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre de firmanın sermayesi 1.5 milyon TL civarında. Son olarak 17 Haziran 2015 tarihinde yapılan şirket genel kurulunda ise, sermaye artırımı gündeme geldi ancak konuyla ilgili karar alınması finansal tabloların incelenmesi sonrasına ertelendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz