Ana Sayfa İNDEKS Astoria AVM Astoria’da müzayede sezonu

Astoria’da müzayede sezonu

Etkinliklerini yaz boyunca sürdüren Astoria AVM, şimdi ArtiumSanatevi’nin 101. müzayedesine hazırlanıyor. ArtiumSanatevi’nin gerçekleştirdiği müzayedede, Türk resminin farklı dönemlerinden 240 parça resim meraklıların beğenisine sunuluyor. ArtiumSanatevi’nin müzayede sloganı “Her şey 100 lira” ve eserlerin çoğunun açılış fiyatı 100 liradan başlayacak.

Astoria’da müzayede sezonu başladı. Alışveriş ve iş konseptinin yanısıra yıl boyunca etkinliklere ev sahibi olan Astoria AVM, Artium Sanatevi’nin bir müzayedesine daha hazırlanıyor. 101’inci müzayedesini kendi mekanında düzenleyecek olan Artium Sanatevi, sloganını da belirledi. “Her şey 100 lira” konsepti ile müzayede duyurusunu yapan Artium Sanatevi, 240 parça eserin önemli bölümünün açılış fiyatının 100 lira olacağını bildirdi.
5 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek müzayedede, Artium Sanatevi kataloğunda bulunan klasik ve çağdaş Türk resminin farklı dönemlerine ait eserler sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Artium Sanatevi yetkilileri “Her şey 100 lira” sloganı ile müzayedeye girecek eserlerin çoğu için sembolik başlangıç fiyatı belirlediklerini, önemli dönemlere işaret eden tablolara böylece sanatseverlerin daha kolay ulaşabileceğini vurguladı.

Müzayedeye yer alan eserler arasında Neşe Erdok imzalı, 1962 tarihli “Nü” öne çıkıyor. Sanatçının erken dönemine ait 54X42 santimetre ölçüsünde, karton üzerine yağlı boya tuvale marufle edilmiş eserin başlangıç fiyatı 5 bin lira olarak açıklandı.
Ahmet Fazıl Aksoy’un “Küçük Su Çeşmesi” adlı eseriise tuval üzerine yağlı boya olarak yapılmış. 4 bin lira muammen bedelli eser müzayedenin öne çıkan parçaları arasında.
Türk resminin erken dönem isimlerinden biri olan ve deniz temalı eserleri ile tanınan Hüsnü Tengüz’ün (1890-1948) eski Türkçe imzalı, karton üzerine sulu boya 17X23 santimetre boyutlarındaki “Gece Peyzajı” 2 bin lira başlangıç fiyatında.

Müzayede kataloğunda Turgut Atalay’a ait peyzaj, natürmort, figürlü kompozisyon temalarında toplam 13 esere de yer verilmiş. Bu eserlerin her birinin açılış fiyatı 500 lira olarak belirlendi. Müzayede kataloğu Artium Sanatevi’nin galeri mekanından sağlanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz