Ana Sayfa Marka-Mağaza Arda Turan afişiyle geleceğin ayakkabıları tasarlanacak

Arda Turan afişiyle geleceğin ayakkabıları tasarlanacak

Yarışmanın akademisyenler ve profesyonellerinin yanı sıra ilkokuldan üniversiteye kadar tüm okul öğrencilerine açık olduğunu bildiren TASD Başkanı Hüseyin Çetin, “Geleceğin ayakkabılarını tasarlayan profesyonelleri ve yetenekli tasarımcı adayı çocuklarımızı üreticilerle buluşturacağımıza inanıyorum. Kendine güvenen herkesi farklı kategorilerde gerçekleşecek yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

Ayakkabı ihracatını geliştirmek amacıyla düzenlenen “2. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması” start aldı. Kadın ve erkek ayakkabısı olmak üzere iki farklı temada düzenlenecek yarışmaya Türkiye’den ve dünyadan profesyonel tasarımcıların yanı sıra akademisyenler ve lisans öğrencileri katılabilecek. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri kategorisinde ise sadece Türkiye’deki okullarda öğrenim gören öğrenciler yarışmacı olabilecek.

İrili ufaklı 18 bin 500 işletmede 280 bin çalışanla üretim yaptıklarını bildiren Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Hüseyin Çetin, ülke ekonomisine yıllık 7.9 milyar dolarlık değer kattıklarını söyledi. Bu yıl 800 milyon dolarlık ihracat yapmayı hedeflediklerini hatırlatan Çetin sözlerini şöyle sürdürdü:

Çocuklar hayallerini çizecek
arda-turan-ayakkabi“İhracatı arttırmanın yolu tasarımdan, katma değerli üretimden geçiyor. Bize işte bu yolu açacak profesyonellerimizin yanı sıra yetenekli gençlerimizi ve çocuklarımızı bulup ortaya çıkarmak için yarışmanın büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Kadın ve erkek ayakkabısı olmak üzere iki farklı temada düzenlenen yarışma, akademisyenler ve profesyoneller, lisans öğrencileri ve ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri olmak üzere toplam üç kategoride düzenlenecek. İlk iki kategori Türkiye’den ve dünyadan tüm katılımcılara açık olacak. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri kategorisinde ise 81 ilimizden tüm öğrencilerimiz katılabilecek. Çocuklarımız, “Neşeli Ayakkabılar” temasıyla, serbestçe hayal ettikleri kadın, erkek, çocuk ve her tür ayakkabıyı çizebilecekler. Bu yarışma sayesinde geleceğin ayakkabılarını tasarlayan profesyonelleri ve yetenekli tasarımcı adaylarımızı üreticilerle buluşturacağımıza inanıyorum. Kendine güvenen herkesi yarışmaya katılmaya davet ediyorum. Yarışmaya ilgi duyanlar, katılım koşullarını (www.ayakkabitasarimyarismasi) adresinden öğrenebilirler.”

Türkiye’nin ünlüleri jüride
Tasarımların 20 Haziran’a kadar teslim edileceği yarışma, ünlü jüri üyeleri ve ünlü futbolcu Arda Turan’ın kullandığı afişiyle de dikkat çekiyor. Jüri üyeleri arasında TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, Tema Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük ile Avrupa Ayakkabı Konfederasyon Başkanı Cleto Sagripanti gibi isimler yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz