Ana Sayfa AVM Ankara tatlıya doydu

Ankara tatlıya doydu

Bilkent Station tarafından düzenlenen “Tatlı Fest”, Ankaralılar tarafından büyük ilgi gördü.

Bilkent Station’da düzenlenen Ankara’nın ilk tatlı festivali yoğun ilgi gördü. Geleneksel tatlıların, şekercilerin, tulumbacıların, butik pastacıların sürpriz gösterileriyle, müzikle, kahveyle dolu festivalde Türkiye Aşçılar Takımı üyeleri kadar Türkiye Barmenler Derneği de büyük dikkat çekti.

Festivalin ilk gününde takım arkadaşı Pınar Aran’la birlikte tatlıya dair hünerlerini kendisini hayranlıkla izleyenlerle paylaşan Emrah Köksal Sezgin, “En iyi tatlı, şekeri fazla tutulan tatlı değil” uyarısıyla dikkat çekti.

Türk mutfağında tatlının özel bir yeri olduğunu “Hem hamurlu hem şerbetli, hem sütlü hem meyveli tatlılarımız var ve hepsi birbirinden güzel” sözleriyle dile getiren Emrah Köksal Sezgin, “Ne yazık ki şeker miktarını fazla tutuyoruz. Ama neyse ki diyabet de düşünülüyor artık. Buna göre üretim yapılıyor” diye konuştu. Sezgin, tatlı festivalindeki her katılımcının tariflerle ilgili tüyolar peşinde olduğunu belirtirken, Türk halkının mutfakta mutluluk yakaladığına dikkat çekti. Sezgin, festivalin gördüğü yoğun ilgi için de “Doğal ürünlere ilgi arttıkça biz de mutlu oluyoruz. Halkımızın böylesi bir arayışının olduğunu görmek güzel. Ankara’da tatlı dakikalara ihtiyaç olduğu açık” diye konuştu.

Türkiye Aşçılar Takımı Milli Şefi Pınar Aran da tatlı festivalinde en çok ilgi gören isimlerden biri oldu. Milli takım şefi olarak festivalde kendisiyle buluşmaya gelenlerle yakından ilgilenen Aran, “Tatlıyı tadında yiyenler mutluluğu da yakalıyorlar. Önemli olan porsiyonlara dikkat” uyarısı yaptı. Aran, festivalin halkı bir araya getirme gücüne dikkat çekerken, böylesi bir festivalle Ankara’nın renklendiğini de sözlerine ekledi.

Bir dönem Ankara’da da yaşamış, uluslararası alanda kazandığı madalyalarla Türk aşçılarının ustası olarak bilinen Eyüp Kemal Sevinç de, Bilkent Station’daki festivalde tatlı kültürüyle ilgili bilgilerini katılımcılarla paylaştı. Sevinç, “Herkesin çok iyi vakit geçirmesi, bir arada olması bizim için en büyük mutluluk” derken, tatlıyla yakalanan mutluluğun unutulmaz olduğunu söyledi. Türkiye Barmenler Derneği Başkanı Tolga Germiyanoğlu da, büyüleyici sahne şovuyla festivale katılanlara unutulmaz dakikalar yaşattı. Germiyanoğlu, “Ankara’nın enerjisini yükselten, tatlı festivaliyle bizi bir araya getiren herkese teşekkürlerimiz sonsuz” mesajı verdi.

Bilkent Station’daki festivalde tatlıların yanında sürpriz katılımcılar da dikkat çekti. “İyi kahve sokakta” diyen Manivela Kahve Kamyonu festivalin en dikkat çeken noktalarından birini oluşturdu. Marifetli Anneler, festival boyunca yaptıkları ikramlarla Ankaralıların gözdesi oldu. Ünlü müzik grupları, sürpriz sanatçılar ve sürpriz gösteriler de festivali renklendirdi. Ankara’ya neşeli, keyifli ve tatlı bir hafta sonu yaşanan Bilkent Station yönetimi “Station festivalleri bir gelenek haline geldi. Tüm Ankaralılara bu festivale katılıp renk verdikleri, tat kattıkları için teşekkür ederiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz