Ana Sayfa Gündem Ahlat, ilk AVM’sine kavuşuyor

Ahlat, ilk AVM’sine kavuşuyor

Yapımı Bitlis Ahlat Belediyesi tarafından yürütülen Ahlat AVM, bu yıl sonunda kapılarını açıyor. Yaklaşık 25 milyon TL’lik yatırımla hayata geçecek olan AVM, 85 bin metrekarelik kapalı alana sahip.

Bitlis’in Ahlat Belediyesi tarafından inşa edilen ve bölgeye ekonomik canlılık getirmesi hedeflenen Ahlat AVM, bu yıl sonunda kapılarını açacak. Yaklaşık 20 bin metrekare alan üzerine kurulan Ahlat AVM, 85 bin metrekarelik kapalı alana sahip. Ahlat AVM’nin yapımı ise yaklaşık 25 milyon TL’ye mal olacak.

Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, AVM’nin inşaat çalışmalarının yıl sonuna dek tamamlanarak kapılarını açacağını belirtti. AVM’nin bölgeye çok büyük ekonomik katkı sağlayacaklarını dile getiren Çoban, “AVM’nin ilçeye sosyal ve ekonomik olarak önemli katkıları olacak. Halkımızın Ahlat’ta birlikte zaman geçirecekleri bir mekan oluşturuyoruz. AVM, sadece Ahlat’a değil, bölgeye katkı sunacaktır. Halkımıza ve ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Ahlat AVM, toplam 85 bin metrekarelik kapalı alanda mağazaların yanı sıra düğün salonu, food court, 2 ayrı sinema salonu, kadın ve erkeklere özel 2 ayrı hamam, sauna ve fitness salonları ile hizmet verecek. Ayrıca AVM, 200 araç kapasiteli otoparka sahip olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz