Ana Sayfa İNDEKS Agora AVM Agora’da moda rüzgarı esecek

Agora’da moda rüzgarı esecek

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tasarım Bölümü öğrencilerinin “Defile 15” adlı Couture ve Köstüm Defilesi 25 Aralık akşamı Agora Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşecek.

Konuk ettiği modacılar ve gerçekleştirdiği etkinlikler ile her zaman genç tasarımcılara destek veren Agora Alışveriş Merkezi; Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin “Defile 15” adlı defilesine ev sahipliği yapacak. 25 Aralık Cuma günü saat 18.00 ve 20.00’de gerçekleşecek, defilede Lewis Caroll”un “Alice Harikalar Diyarında” eserinden esinlendikleri kostümleri, “tekrar eden zaman” başlıklı deneysel giysileri ve “müzik yıldızlarının ikonik stilleri” ile Ege”nin incisi temalı tasarımları, izleyenlerin beğenisine sunulacak.

Yeni yıl öncesi görsel bir şölenle tasarımların gösterileceği defilede 48 öğrenciye ait 95 tasarımın sergilenecek. Saat 18.00 “de başlayacak defilede; Yard Doç Dr. Arzu Vuruşkan ve Öğretim Görevlisi Jörn Fröhlich tarafından yürütülen tasarım stüdyosunda ki 4. sınıf öğrencilerinin deneysel couture çalışmaları yer alacak. Son sınıf öğrencilerinin güz dönemi defilesi içi “tekrar eden zaman” temalı tasarımlar üretti. Defilenin ilk bölümünde 14 öğrenciye ait 59 tasarım sergilenecek

Saat 20.00”de başlayacak ikinci bölümde 2. 3. ve 4.sınıf öğrencilerinin tasarımları sergilenecek. Lewis Caroll”un “Alice Harikalar Diyarında” eserinden ilham alınarak tasarlanan kostümlerde öğrenciler hem Alice hem de seçtikleri diğer bir karakter için kostüm hazırlığı yaptılar. 8 öğrenciye ait 16 kostüm tasarımı ve üretim süreci öğretim görevlisi Jörn Fröhlich koordinasyonunda gerçekleştirildi. Defilenin bu bölümünde 3.sınıf öğrencilerinin “müzik yıldızlarının ikonik stilleri” de yer alacak. Her tasarımcı Jimmy Hendrix, Michael Jackson gibi ünlü bir erkek sanatçı seçerek, ona uygun kostüm yaptılar. Defilenin 2.sınıf öğrencileri ise “Egenin İncisi” temalı hazır giyim koleksiyonları hazırladı. Bu koleksiyonda 26 öğrenciye ait birer tasarım yer alacak.

Mankenlerde ekonomili!
Türkiye”nin ilk mankenlerinden ve mankenlik ajansı kuran Başak Gürsoy”un gerçekleştirdiği defilede, “Defile Organizasyonu ve Koreografisi dersi alan öğrenciler defilede tasarımları sergileyecek.

Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Hasan Noyan; her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri İEU yılsonu defilesine bu yıl da ev sahipliği yapmaktan ve gençlere destek vermekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlığına, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim görevlilerine, defile de ve sergide emeği geçen tüm çalışanlara ve genç tasarımcılara teşekkürlerini ileten Noyan, bu görsel şölene tüm moda severleri davet etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz