Ana Sayfa Gündem 13 milyar dolarlık eğlence sektörü ATRAX’ta buluşacak

13 milyar dolarlık eğlence sektörü ATRAX’ta buluşacak

Türkiye’deki her geçen yıl büyüyen eğlence sektörü 2016 yılında 13 milyar dolara ulaştı. Dijital alandaki ilerlemenin de tetiklediği eğlence sektörünün önümüzdeki 5 yıl boyunca ortalama yüzde 7’lik büyüme oranı yakalaması bekleniyor. Lunaparklarla ortaya çıkan, ekonomisi büyüdükçe sunduğu yeni teknolojilerle her yaştan insanı stresten uzaklaştıran eğlence sektörü, 2011’den bu yana ATRAX fuarında bir araya geliyor. Türkiye’nin ilk eğlence, etkinlik, park ve rekreasyon fuarı olan ATRAX, 1-3 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. 

Lunaparklarla insanların hayatına giren eğlence sektörü, yıllar içinde sayıları çoğalan alışveriş merkezleri ile büyük bir endüstri haline geldi. Rekreasyon ve spor alanlarını da kapsayarak büyüyen sektör; belediyelerin, konut firmalarının ve turizm tesislerini de halkın eğlence, dinlenme ve spor ihtiyacını karşılamaya yöneltti.
Sergilediği gelişimle Orta Ddoğu, Balkan, Kafkas, Afrika, Rusya, Türki cumhuriyetleri ve Avrupa ülkelerinin de ilgisini çeken Türkiye eğlence-rekreasyon sektörü; ilk yılından bu güne sektör profesyonellerine ve yatırımcılarına yol gösteren bir platform olarak yeni işbirliklerine ortam sağlayan ATRAX’da buluşacak.

Dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, oyun ve ekipman üreticilerini, etkinlik organizatörü firmalarını, turistik işletme sahiplerini, belediye yöneticilerini ve mimarları buluşturan Eğlence-Aktivite, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2016, belediye parklarından, otel eğlence alanlarına, tema parklardan, AVM eğlence alanlarına kadar eğlence sektörünün tüm alanlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Yeni neslin gözdesi VR gözlükleri ATRAX’da
Fuarda temaya uygun spor ekipmanlarının yanı sıra son teknoloji ürünü oyuncaklar, tema park örnekleri ve çok çeşitli uygulamalar da bulunacak. Eğlenceyi en üst noktalarda taşıyan simülasyon araçları, çok boyutlu sinema deneyimi, çocuklar ve yetişkinler için outdoor macera parkurları, kullanıcıya farklı bir ortamda olduğunu hissettiren sanal gerçeklik gözlükleri ve daha birçok yeni nesil eğlence uygulamasının yer alacağı Eğlence, Etkinlik, Park ve Rekreasyon Fuarı ATRAX’16, 1 Aralık Perşembe günü başlayacak.

ATRAX 2015’te 33 ülkeden 198 katılımcı yer aldı
Uluslararası düzeyde birçok katılımcıyı İstanbul’da ağırlayacak olan ATRAX, geçtiğimiz yıl 33 farklı ülkeden 198 katılımcının 397 marka ürününü, 61 ülkeden 8 bin 957 yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçi ile buluşturarak sektörde önemli bir etki yarattı. Bu yıl iki salon ve fuaye ile birlikte 3 bölümden oluşan ATRAX 2016 daha geniş bir alana sahip olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz