Ana Sayfa Yiyecek-İçecek Zuma, İstinye Park’ta

Zuma, İstinye Park’ta

Japon mutfağının en önemli temsilcisi Londra merkezli ödüllü restoran Zuma, Şubat ayından itibaren misafirlerini İstanbul’daki yeni lokasyonu olan İstinye Park’ta ağırlamaya devam edecek.

İstinyePark’ın markalar sokağında konumlanan yeni lokasyon, Zuma’nın uluslararası zincirine eklenecek son halka oldu. Başarılı şef Rainer Becker tarafından yaratılan Zuma, otantikliğiyle tanınan ama geleneksel olmayan modern Japon mutfağını, cesur tatlar eşliğinde en yüksek kalitede içeriklerle hazırlayıp sade ancak enfes bir sunumla takdim ediyor. Zuma, Becker’in Tokyo’da yaşadığı yılların ilhamıyla hayata geçirdiği ve rahat bir yemek ortamına sahip Izayaka tarzının şık mekanlarda zarif servisler ile sunulduğu bir dünyanın kapılarını açıyor.

Rainer Becker, 2002 yılından itibaren Tokyo asıllı tasarımcı, Studio Glitt’in kurucusu Noriyoshi Muramatsu ile iş birliği içinde 9 uluslararası lokasyonun tümünü birlikte tasarlıyor. Zuma’nın yansıttığı global estetik anlayışı doğanın dört elementinden ilhamla doğuyor; toprak, ateş, su ve hava. Doğal materyaller ile dokulara, İstanbul’un canlı, metropolitan enerjisi ve kültürlerin eridiği pota misyonu eklenince ortaya mükemmel bir bileşim çıkıyor. Ham doğal materyaller ile ahşap kütükler, elle şekillenen granit ve kaba yontulmuş taş kayalardan oluşan tasarımlar, Muramatsu’nun hem görsel hem de dokunsal bir deneyim sunan zengin detaylı dizaynına ruh katıyor.

Yeni tasarlanan Zuma’da misafirlerin ana yemeklerini alabilecekleri yeni alan stratejik bir şekilde lounge alanı ile kokteyl barın ortasına konumlanıyor. Ana yemek salonu; Robata gril ve sushi barın önünde, açık mutfağın tam karşısında yer alıyor. Böylece Zuma misafirleri favorileri olan sushi ve sashimi örneklerinin gözlerinin önünde usta şefler tarafından hazırlanmasına tanık oluyorlar.

Zuma’nın bar alanın odak noktasında yer alan asma sake sunumu ve Tayland’dan özel olarak getirilen ahşap ile tasarlanmış bar tezgahı dikkat çekiyor. Zuma ekibi tarafından özenle tasarlanan kokteyl menüsünde Zuma’nın imzası haline gelen South-east Asian Cooler ve Raspberry Passion Fruit Martini ile bir Zuma klasiği olan Tokyo Old Fashion ile Iwamari Smash yer alıyor.
Zuma İstinyePark’ta, Noriyoshi Muramatsu’nun dikkat çeken bir diğer iç mimari katkısı da haftanın beş günü geç saatlere kadar Zuma’nın DJ’yi tarafından usta ellerden üretilen kokteyllere eşlik edecek şehirli-modern müziğin çalınacağı DJ kabini.

Restoran alanından cam bir duvarla ayrılan etkileyici teras ise soğuk kış aylarında tamamıyla üstü kapalı ve ısıtılmış olarak yıl boyunca hizmet vermeye devam edecek. Havalar uygun olduğunda cam duvar kaldırılarak yeme ve bar alanlarının açık terasa kadar genişlemesi sağlanacak.

Şarap tutkunları, Türkiye’nin en geniş şarap listesinin tadını çıkaracak. Zuma, yeni lokasyonunda yaklaşık 3 bin şişeye ev sahipliği yapan iki muhteşem şarap mahzenine de sahip. Her iki mahzende de, misafirlerin ödüllü şarap listesinden tadım yapmaları için tadım istasyonları yer alacak.
Menü ise Zuma’nın imza tatlarından oluşuyor; tsubu-miso gake hinadori no oven taki (Sedir ağacı üzerinde pişirilmiş arpa miso tavuk), rib eye no daikon ponzu fumi (Sarımsak dilimleri ve wafu sos ile sunulan biftek), kinoko no kama meshi (Mantar ve Japon sebzeleri eşliğinde pirinç) ve suzuki no sashimi (Yuzu, trüf ve somon yumurtası ile levrek sashimi).

Zuma İstinyePark, öğle saatlerinde iş yemeklerine ve alışveriş molası vermek isteyenlere zengin bir öğle yemeği set menüsü sunacak. Akşam yemeği saatlerinde ise deneyimli Zuma ekibi mükemmel sushi ve usta ellerden çıkan ızgara deniz mahsullerinden dinlendirilmiş et çeşitlerine, dünya çapında yüksek kalitede hazırlanan yemeği misafirlerine sunacak.

Gecenin geç saatlerinde ise, Zuma İstinyePark, İstanbul sosyal hayatının yeni ilgi çekici merkezi olarak şehrin ünlü simalarının leziz kokteyller eşliğinde DJ’in after-hour performansıyla eğlenirken görüldüğü en trend gece mekanına dönüşecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz