Ana Sayfa AVM Zorlu Center, İstanbul Light Festival ile ödül kazandı

Zorlu Center, İstanbul Light Festival ile ödül kazandı

Zorlu Center, pek çok dünya şehrinde milyonlarca izleyiciye ulaşan ışık festivallerinin ilkine ev sahipliği yaptığı “İstanbul Light Festival Zorlu Center“ projesi ile Türkiye’nin en prestijli halkla ilişkiler ödüllerinden Altın Pusula’nın “Pazarlama İletişimi ve Bütünleşik Pazarlama” kategorisinde ödül aldı.

Halkla ilişkiler sektörünün en prestijli ödülleri arasında yer alan Altın Pusula Ödülleri, dün akşam düzenlenen bir törenle sahiplerine teslim edildi. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu sene 15’incisi düzenlenen ödül töreninde Zorlu Center, Türkiye’nin ilk ışık festivali İstanbul Light Festival ile Pazarlama İletişimi ve Bütünleşik Pazarlama kategorisinde Altın Pusula ödülüne layık görüldü.

Altın Pusula Ödülleri ile ilgili kısa bir değerlendirme yapan Zorlu Center Genel Müdürü Didem Aydın, “Türkiye’nin iletişim alanındaki en prestijli ödüllerinin sahiplerini bulduğu Altın Pusula kapsamında, Zorlu Center olarak büyük emek vererek ilk defa ülkemizde hayata geçirdiğimiz “İstanbul Light Festival” ile bu ödülü almaktan çok mutluyuz. Çalışmalarımızın değerli bir meyvesi olarak gördüğümüz bu ödül için TÜHİD’in değerli jüri üyelerine teşekkkür ediyor; bu gece bu sahnede olmamızda emeği geçen ekip arkadaşlarıma, bizlerle beraber büyük bir özveri ile çalışan 17 iş ortağımızın yanısıra, projenin tasarlanmasından uygulamasına her adımda yanımızda olan Republica’ya ve halkla ilişkiler ajansımız Hill&Knowlton’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Türkiye’nin Zorlu Center aracılığı ile tanıştığı ışık festivalleri dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca insanı bir araya getiriyor. 22 ışık sanatçısının 23 eserini aynı platformda buluşturan ve 17 gün süren İstanbul Light Festival kapsamında ışık enstalasyonları, interaktif ışık şovları, performanslar ve atölye çalışmaları gerçekleşti. 13- 29 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen festivalin küratörlüğünü dünyaca ünlü Ucla Üniversitesi Media Art Bölüm Başkanı Rebeca Mendez’in, Co-küratörlüğünü Adam Eeuwens’ın direktörlüğünü Murat Patavi’nin, iletişim çalışmalarını ise Hill&Knowlton’ın üstlendiği İstanbul Light Festival’i 700 bin kişi ziyaret ederken, iletişim çalışmaları kapsamında ise sosyal ve geleneksel medya kanalları ile ulaşılan kişi sayısı 53 milyonu aştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz