Ana Sayfa Dünyadan Zara’nın sahibi Inditex, kârını artırdı

Zara’nın sahibi Inditex, kârını artırdı

Zara’nın sahibi Inditex, mali yılının ilk dokuz ayında net kârını yüzde 24 artırdı. Dünyanın en büyük moda perakendecisinin mağazası ve online satışları bir yıl öncesine göre yüzde 19 arttı.

Zara’nın sahibi Inditex, zayıflayan küresel giyim talebinin ortasında moda firmaları için zorlu bir ticaret ortamına karşı fiyatlarını yükselttikten sonra satışlarda ve kârda artış gördü. Dünyanın en büyük moda perakendecisinin mağazası ve çevrimiçi satışları bir yıl öncesine göre yüzde 19 artarak 23,1 milyar euroya ulaştı.

İspanyol moda devi Zara’nın CEO’su Óscar García Maceiras’ın “zorlu bir bağlam” olarak tanımladığı duruma rağmen, mali yılının ilk dokuz ayında net karında yüzde 24’lük bir artış bildirdi.

Pull&Bear ve Stradivarius’un da sahibi olan grup, sonbahar/kış koleksiyonlarının dünyanın dört bir yanındaki müşteriler tarafından çok iyi karşılandığını söyledi.

Maceiras, “Benzersiz iş modelimizin gücüne övgüde bulunuldu, modaya uygun koleksiyonlar, çekici bir alışveriş deneyimi ve karlı ve daha sürdürülebilir büyümeye ulaşmaya kendini adamış bir ekibiz” dedi.

Inditex ayrıca, çevrimiçi satışlarının 2024 yılına kadar toplam satışlarının yüzde 30’unu geçmesini beklediğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz