Ana Sayfa AVM Yeşilyurt AVM’de anlamlı sergi

Yeşilyurt AVM’de anlamlı sergi

Yıl boyu gerçekleştirdiği sergilere bir yenisini daha ekleyen Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 19 Mayıs haftasında anlamlı ve özel bir sergiyi ziyaretçilerine sunmaya hazırlanıyor.

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” kapsamında 449 adet föy ve 4500 adet pul’dan oluşan “Atatürk’ün Samsun’a Çıkışı Pul Sergisi” düzenliyor. Koleksiyonlara girmiş çok değerli pullar, tematik pullar ve postayla ilgili çok özel materyallerin yer alacağı sergi, 18 Mayıs saat 14:00’da açılışı gerçekleşecek olup 20 Mayıs’a kadar ücretsiz gezilebilecek. Türkiye’nin en değerli pullarının sergileneceği ‘’Atatürk’ün Samsun’a Çıkışı Pul Sergisi’nde daha önce hiçbir yerde sergilenmemiş ‘‘Atatürk Pul Koleksiyonu’ gibi eserlerin yanı sıra “Kronoloji”, “Turizm”, “Kültür Varlıklarımız”, “Tarih”, “Taşıt”, “Doğa” ve “Spor” konularını içeren tematik pullar yer alıyor.

Ayrıca Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, tarihi 1840’lara uzanan bir dünya geleneğini hayata geçiriyor. Kendi kurumsal posta pulunu bastıran Yeşilyurt AVM, artık kurumsal davetiye, dergi vs. gönderileri için kendi logosunun olduğu pulunu kullanacak. Böylece, unutulmaya yüz tutmuş, sadece koleksiyoncuların ilgilendiği pul geleneği PTT ile yapılan işbirliği ile genç nesillere de tanıtılmış ve canlandırılmış olacak.

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, alışveriş, eğlence ve birbirinden önemli etkinlikleri bir arada sunan buluşma merkezi olmaya devam ediyor. Detaylı bilgi ve yapılan etkinliklere Facebook, Twitter ve İnstagram sayfalarından ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz