Ana Sayfa İNDEKS Ece Türkiye Axis İstanbul AVM açılıyor

Axis İstanbul AVM açılıyor

Sur Yapı ve Hayat Holding ortaklığıyla inşa edilen Axis İstanbul AVM, açılıyor. 550 milyon dolar yatırıma mal olan Axis İstanbul, 2 bin kişiye istihdam sağlayacak.

 

Tarihi yarımadanın yanı başında yer alan Eyüp’te, E-5 ile Vatan Caddesi’nin kesiştiği noktada yepyeni bir alışveriş ve cazibe merkezi misafirleri ile ilk kez buluşuyor: Sur Yapı ve Hayat Holding ortaklığıyla inşa edilen Axis İstanbul Alışveriş Merkezi, yarın (18 Mayıs 2016) saat 10.00’da kapılarını açıyor. 135 mağazası, kafe ve restoranları, terasları, bin 400 kişi oturma kapasiteli yeme-içme alanı, çocuklar için büyük bir eğlence ve oyun alanı, 10 salonlu sineması ve fitness merkezi ile kapılarını açıyor.  Alışveriş Merkezi’nin birinci fazı 40 bin metrekare kiralanabilir alandan oluşuyor. Planlanan ikinci fazın da açılması ile birlikte kiralanabilir alan 60 bin metrekareye ve mağaza sayısı da 170’e ulaşacak. Axis, 2 bin kişiye istihdam sağlayacak. Axis İstanbul, merkezi konumu ve kolay ulaşımı ile rakiplerinden ayrılıyor. Yeni yapılan bağlantı yolu sayesinde, alışveriş merkezine tüm ana yollardan doğrudan giriş sağlanıyor. Bin araç kapasiteli bir otopark da müşterilerin kullanımına sunuluyor.

Axis İstanbul, çok fonksiyonlu bir yaşam kompleksi olarak planlandı. Alışveriş Merkezi’ne ek olarak Ağustos ayında faaliyete geçecek olan A+ 195 ofis, yaklaşık bin 500 beyaz yakalıya ev sahipliği yapacak. Bu büyük karma projenin yatırım ortakları, gayrimenkul, inşaat ve enerji sektörlerinde Türkiye’nin lider firmalarından olan Sur Yapı ile 100’den fazla ülkedeki ağıyla Türkiye’nin en büyük ihracatçıları ve sanayi gurupları arasında yer alan Hayat Holding. AVM ve ofislerin dahil olduğu projenin toplam yatırım hacmi, 550 milyon Dolar’a ulaşıyor. ECE Türkiye, Axis İstanbul’un konsept optimizasyonunu, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlendi.

axis-istanbul

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas: “Axis İstanbul, hayata geçirilen altyapı yatırımları, yeni konut alanları, modern ve konforlu ofisler ve ticaret merkezleri ile geçmişin gelecekle birleştiği, tarihi yarımadanın yanı başında Eyüp ilçesinde paha biçilmez bir lokasyonda yer alıyor.  Bu büyük yatırımı Sur Yapı ve Hayat Holding ortaklığında gerçekleştirdik ve Alışveriş Merkezi’nin birinci fazını yarın açıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Axis İstanbul, bölgede süregelen kentsel dönüşüme öncü olmuş bir projedir. Mükemmel ulaşım olanakları, modern mimarisi ve geniş marka yelpazesi sayesinde alışveriş merkezinin hedef kitlemiz tarafından hızlı bir şekilde kabul göreceğine ve bulunduğu bölgede ekonominin canlanmasına katkı sağlayacağına inancımız tam” dedi.

ECE Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Nuri Şapkacı: “Axis İstanbul, kapsamlı bir kentsel dönüşümün yaşandığı Eyüp’ün yeni çekim merkezi olacak. İstanbul’un hızla gelişen bu bölgesinde büyük potansiyel görüyoruz. Bu potansiyeli ve geniş çekim alanını göz önünde bulundurarak tanınmış, her zevke hitap edebilecek markalar, çok çeşitli gastronomi konseptleri, eğlence alternatifleri ile dengeli ve kaliteli bir marka karması oluşturduk. Projenin stratejik anlamda önemli konumunu ve kolay ulaşım olanaklarını temel aldık.  Şehrin merkezinde, ziyaretçilerin ferah ve modern bir ortamda gündelik ihtiyaçlarını tek çatı altında yorulmadan, hızlı bir şekilde karşılayabilecekleri, fonksiyonel bir alışveriş ve buluşma noktası ortaya çıkardık. Axis İstanbul, bu özellikleri ile ailelere, yakın çevredeki ofis çalışanlarına ve her yaştan ziyaretçilerine konforlu bir alışveriş deneyimi sunacak” dedi.

Axis İstanbul AVM’de seçkin markalarla alışveriş keyfi

Axis İstanbul, aralarında H&M, LC Waikiki, De Facto, İpekyol, Mavi Jeans, Adidas, Hotiç, Flo gibi moda markalarının yanı sıra Gencallar Departman Mağazası, CarrefourSA, TeknoSA, Cinemaximum, Mac Fit, E-Bebek ve Joy Park’ın da bulunduğu tanınmış ulusal ve uluslararası markalardan oluşan güçlü bir kiracı karmasına sahip. Bunun yanı sıra bin 400 kişi oturma kapasitesi ile geniş bir yelpazede Türk ve dünya mutfağından lezzetler sunan yeme-içme alanı, teraslı kafe ve restoranlar da Axis Istanbul’un çekim gücünü artırıyor.

Axis İstanbul, Eyüp ilçesinde, Vatan Caddesi üzerindeki anıt mezarın karşısında yer alıyor. Tarihi yarımadanın yanı başında kurulmuş olan Eyüp, son yıllarda hayata geçirilen yeni yatırımlarla önemli bir konut ve ticaret merkezi olarak öne çıkıyor. İstanbul’un yoğun nüfusa sahip altı ilçesinin kesişim noktasında bulunan Axis İstanbul’un çekim alanında yaklaşık olarak 5,8 milyon kişi yaşıyor.

Proje, adını Aksaray-Havaalanı metrosu, Topkapı-Habibler tramvay hattı ve çevresindeki ana yollar ile bulvarların tam arasında oluşturduğu geçiş aksından alıyor. Bayrampaşa metro istasyonu ve Demirkapı tramvay durağının arasında konumlanmış olan Alışveriş Merkezi’ne, bu istasyonlardan direkt olarak girilebiliyor. Yeni hayata geçirilen ulaşım yatırımları, Axis İstanbul’a sadece çevre ilçelerden değil, İstanbul’un tüm merkezi noktalarından da erişilmesini sağlıyor. Ziyaretçiler, Axis İstanbul’a toplu taşımanın yanı sıra özel araçları ile de kolaylıkla ulaşılabiliyorlar. Projeye hızlı erişim için özel olarak yapılmış bağlantı yolu sayesinde TEM ve E-5 otoyollarından Axis İstanbul’a doğrudan giriş yapmak mümkün hale geldi. Ulaşım kolaylığı, Axis İstanbul’u rakiplerinden ayıran en önemli üstünlüğü olarak öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz