Ana Sayfa Marka-Mağaza Yataş Grup iki markası ile Turquality Programı’nda!

Yataş Grup iki markası ile Turquality Programı’nda!

Yataş Grup; dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma projesi olan Turquality Destek Programı’na Yataş Bedding ve Enza Home markaları ile 07 Kasım 2017 tarihi itibariyle dahil oldu

Yataş Grup, Enza Home, Yataş Bedding markaları ile 2017 Turquality Destek Programı’na dahil oldu. Turquality Destek Programı’na seçilen 78 firmanın içinde yer alan Yataş Grup, reklam yatırımları, kira ve dekorasyon yatırımları kapsamında alacağı desteklerle uluslararası pazarda kendisini daha çok göstermeye hazırlanıyor.

Yataş Grup, global bir şirket olma yolunda!

Yataş Grup olarak Turquality desteği ile uluslararası arenada daha da güçleneceklerinin altını çizen Yataş Grup Genel Müdürü Nevzat Yıldız;
“ Turquality kapsamına alınarak, Türkiye’nin yurtdışındaki imajına yepyeni bir vizyon katacak şirketlerden biri olmak, bizi çok gururlandırdı. Bu proje kapsamında 24 saat ışıkları sönmeyen global bir şirket olma hedefimize bir adım daha yaklaştık. Önümüzdeki 5 yıllık planda, dünya çapında bir marka olma yolunda tüm altyapı çalışmalarını başlattık. Ortadoğu ve Avrupa başta olmak üzere yeni gireceğimiz ya da hâlihazırda bulunduğumuz tüm ülkelerde, franchise ve kendi mağazalarımız ile, stratejik reklam ve tanıtım yatırımlarımızla, yerel halk tarafından bilinen güvenilir bir marka olma yolunda özverili bir şekilde çalışıyoruz. Türkiye pazarının; başarılı olduğumuz pazarlardan sadece birisi olmasını istiyoruz. 2023 yılında kadar en az 4 ülkede lider olmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz, Turquality Destek Programı’nın gücünü de arkamıza alarak, sözde değil özde dünya markası olmak.” diye konuştu.

Hedef 2019 yılında yurtdışında 100 mağaza

Turquality Marka Destek Programı kapsamına alınan Yataş Grup, yurtdışında da büyümesini sürdürüyor. 5 yıl içerisinde yurtdışı cirosunun yurtiçi cirosuna oranla yüzde 20’sini, 10 yıl içerisinde de yüzde 50’sini yurtdışı faaliyetleriyle sağlamayı hedefleyen şirket, 2019 yılında yurtdışında 100, 2021’e kadar ise 200 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Ayrıca 2016 yılı toplam cirosunu grup olarak yüzde 54 büyüme ile tamamlayan Yataş, 2017 yılında da yüzde 60 büyüme ile 800 Milyon ciroya ulaşmayı amaçlıyor. Yataş’ın 2021 yılı toplam ciro hedefi ise 2 Milyar TL.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz