Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Yarım palet kullanımı maliyeti düşürüyor

Yarım palet kullanımı maliyeti düşürüyor

2009 yılından bu yana Türkiye pazarında hizmet veren ekipman havuzlama çözümlerinde dünya lideri Chep, sunduğu palet havuzlama sistemi sayesinde iş ortağı olduğu şirketlerin satışlarını ve tedarik zincirindeki verimliliğini artırıyor

Avustralyalı ekipman havuzlama servis sağlayıcısı Chep; tüketim ürünleri, taze gıda, içecek ve otomotiv gibi sektörlerde dünyanın en büyük şirketlerine sürdürülebilir palet havuzlama çözümleri sunuyor. Dünya ölçeğinde 500 milyon adet ekipman havuzuna sahip olan Chep, kullandığı ileri teknoloji ve çevre dostu lojistik çözümleri sayesinde müşterilerinin tedarik zinciri verimliliğini artırıyor.

Chep’in palet havuzlama sistemi perakende sektörüne ciddi kolaylıklar sağlıyor. Teşhir paleti olarak kullanılan çeyrek ve yarım paletler, mağaza içinde akıllı çözümler sunuyor. Teşhir paletleri sayesinde mağaza içi promosyon alanları yaratılarak  tüketicinin ürünle kuracağı bağı artıran bu sayede tüketici deneyimine fırsat veren Chep, doğrudan satışları artırıyor.

Tedarik zincirini baştan sona daha verimli hale getiren çeyrek ve yarım palet kullanımı; marka görünürlüğünü artırıyor, promosyon ve kampanya ürünlerinin yaratıcı ve etkili bir şekilde teşhir edilmesini sağlıyor, gelişmiş yükleme ve boşaltma işlemleri sayesinde hasar oranlarını en aza indiriyor.

Daha az maliyet, daha çok satış

Avrupa genelinde özellikle Almanya’da kullanılan yarım ve çeyrek palet tedarikinde Türkiye’de öncü şirketlerden biri olan Chep, Türkiye’de hızla dönüşen perakende alışkanlıklarına uyum sağlamada bir nevi mentorlük ediyor. Chep 2015 yılından beri Türkiye’de yarım ve çeyrek palet kullanımının artırılması konusunda çalışıyor. Çeyrek ve yarım paletler dönüşen perakende marketlere operasyonel anlamda fayda sağlıyor, onların elleçleme ve nakliye masraflarını yüzde 80’e kadar azaltıyor.

Yarım palet kullanımı, perakende sektörüne ciddi kolaylıklar sağlıyor. Dayanıklı çelik blok tasarımıyla 800×600 mm boyutundaki Chep yarım paletler;  yağ, su, içecek, mısır gevreği gibi yüksek hacimli gıda ürünleri için mağaza içinde ideal bir teşhir zemini yaratırken, elleçleme ve nakliye sırasında ürünlerin sağlam kalmasını sağlıyor. 600×400 mm boyutundaki çeyrek paletler ise, şekerleme ve sağlık ürünleri gibi küçük hacimli ve yüksek değerli promosyon ürünleri için ideal çözümler sunuyor. Tutarlı dört taraflı girişe imkan tanıyan, 500 kiloya kadar güvenli kullanım olanağı sunan Chep teşhir paletleri, standart elleçleme ekipmanlarıyla kullanım için de uygun.

Chep Türkiye Genel Müdürü Şafak Aktekin; “Yapılan tüketici araştırmalarına baktığımızda insanların yüzde 70’inin ne satın alacaklarına mağazada karar verdiklerini görüyoruz. Promosyonların etkin bir şekilde amaca hizmet edebilmesi ancak tasarımından mağazaya taşınmasına ve mağaza içi yerleştirilmesine kadar sürecin her aşamasının verimli bir şekilde yürütülebilmesi ile ilgilidir. Sunduğumuz palet havuzlama sistemi ile bu yapıyı inşa ediyoruz. Çeyrek ve yarım paletlerimizin mağaza içi kullanımı sayesinde satışları ve kârlılığı artırıyoruz” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz