Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Webhelp, yeni yatırım planları ile güçleniyor

Webhelp, yeni yatırım planları ile güçleniyor

Callpex’i satın alan Webhelp, yeni yatırım planları ile pazarda güçleniyor. Callpex, Avrupa’nın önde gelen BPO-Business Process Outsource (Dış Kaynaklı İş Süreçleri Hizmetleri Sağlayıcısı) gruplarından Webhelp bünyesine katıldı. 

Küresel eğilimler ışığında yapılan satın almayla bundan böyle Webhelp Türkiye olarak faaliyet gösterecek şirket,
2016 yılında iki yeni lokasyon açarak bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor. Türkiye’nin en dinamik pazarlarından biri olan ve bacasız sanayi olarak gösterilen çağrı merkezi sektörünün lider oyuncularından Callpex, Fransız Webhelp Group bünyesine dâhil oldu. Global trendler çerçevesinde yapılan satın almayla Callpex bundan böyle Webhelp Türkiye olarak faaliyet gösterecek ve şirketin Genel Müdürlüğünü ise Metin Tarakçı sürdürecek.

Hedef yüzde 40 büyüme

Türkiye çağrı merkezi pazarının en önemli oyuncularından birini bünyelerine katmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Webhelp Kurucu Eş Başkan ve Yönetim Kurulu Başkanı Frédéric Jousset, şunları söyledi:
“Callpex ile birlikte global anlamda artık çok daha güçlü bir yapıya kavuştuk. Küresel deneyimimizin de desteği ile Türkiye’de fark yaratan projelere imza atmayı hedefliyoruz. Burada bir yandan yeni teknolojilere yatırım yapacağız, bir yandan da Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yeni lokasyonlar açacağız. Tüm bunların sonucunda Türkiye’deki operasyonlarımızı yüzde 40 büyütmeyi hedefliyoruz.”

“10 milyon euroluk hizmet ihracatı hedefi”

2016 yılında iki yeni lokasyon açılacağını ve bunun sonucunda bin yeni kişiye istihdam sağlayacaklarını müjdeleyen Webhelp Türkiye Genel Müdürü Metin Tarakçı, “Sektörümüze yeni bir soluk getirerek sosyal medya, chat, BPO hizmetlerini önümüzdeki dönemde devreye alacağız, bununla birlikte istihdamı da artıracağız. Bir yandan yaptığımız yatırımlarla bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacağız bir yandan da Webhelp’in küresel bilgi birikimini ve bağlantılarını kullanarak hizmet ihracatına başlayacağız. İlk etapta Almanya pazarına Türkiye’den hizmet verip, Almanya’daki bazı operasyonları da Türkiye’ye kaydırarak yılda yaklaşık 10 milyon euroluk bir hizmet ihracı gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Yeni motto: Müşteri deneyiminde yenilikçi yaklaşımlar

Webhelp’in tüm dünyada başarıyla uyguladığı yeni iş modellerini Türkiye’ye taşıyacaklarını da ifade eden Metin Tarakçı, “Müşteri deneyiminde yenilikçi yaklaşımlar sloganıyla faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Global anlamda elde edinilen bilgi birikimini ülkemize taşıyacağız. Bu deneyimi müşteri ve iş ortaklarımızla paylaşarak; onların CRM konusunda farklılaşmasına destek olacağız. Son olarak Türkiye’deki satın alma fırsatlarını değerlendirerek, sektörümüzün daha sağlıklı bir şekilde büyümesine destek olmak için çalışacağız” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz