Ana Sayfa Dünyadan Walmart, mağaza içine gel-al kuleleri inşa ediyor

Walmart, mağaza içine gel-al kuleleri inşa ediyor

Walmart online alışveriş alanında söz sahibi olmak için yenilikler yapmaya devam ediyor. Daha önce paylaştığımız robotik manav hizmetinde olduğu gibi yine mağaza sayısını bir avantaja dönüştürmeye çalışan Walmart bu defa mağaza içine dev kuleler inşa ediyor.

Müşterilerin online siparişlerini gelip alabileceği dev kioskları mağaza içerisine inşa eden Walmart, bu çalışmaya Arkansas Bentonville’deki bir Walmart mağazasında geçen yıl başlamış ve görünüşe göre başarılı sonuçlar elde edilmiş. Bu uygulama önümüzdeki günlerde Arizona, Oklahoma, Alabama, Georgia ve Virginia’da bulunan onlarca şehirde bir düzineden fazla markette hayata geçecek.

Walmart’ın “Pickup Towers” dediği kiosklar yaklaşık 5m yüksekliğe ve 2.5m genişliğe sahip ve online alışveriş sonrası size verilen barkod ile çalışıyor. Siparişi almaya gelen müşteri barkodu kioska okutuyor ve yaklaşık 45 saniye içerisinde siparişler teslim alınmaya hazır şekilde önüne geliyor.

Birçok müşteri şimdiden bu hizmetten oldukça memnun kalmış görünüyor çünkü çalışanları ilk olarak beklemek ve onların siparişleri hazırlayıp size teslim etmesini beklemek oldukça can sıkıcı. Ayrıca Walmart girişinde bekleyen güvenlik görevlisine fişi göstermek ve poşetlerinizi kontrol etmesini beklemek oldukça can sıkıcı bir şey.

Girişe konumlandırılan bu kule sayesinde ne mağaza çalışanını beklemeniz gerekiyor ne de güvenlik görevlisine fişinizi göstermeniz gerekiyor. Her şey oldukça “insansız” ve hızlı. Her ne kadar çok yer kaplıyor gibi görünse de Walmart’ın ürünleri yerleştirme konusundaki başarı ve deneyimi, bu ürünün içinde de faydasını göstermiştir.

Walmart’ın e-ticaret alanında büyük oyunculardan biri olmaya çalışması ve Amazon’un Whole Foods’u olağanüstü bir fiyata satın almasını düşünecek olursak 2017 yılının son çeyreği “market alışverişi” alanında ciddi hamlelere sahne olacak gibi.
Kaynak: Webrazzi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz